Petrol Fiyatları – (18.02.2020)

Petrol bu yılın en uzun günlük yükseliş serisini sonlandırdı-10:22

Petrol fiyatları, yatırımcıların koronavirüsten kaynaklanan hasarı değerlendirmeleri ile birlikte bu yılın en uzun günlük yükseliş serisini durdurdu.

Citigroup Inc.’ye göre, piyasalar V şeklinde bir toparlanma bekleme konusunda alırı güvenli ve petrol fiyatları muhtemelen yılın ilk yarısında zayıf kalmaya devam edecek. Çin ekonomiyi desteklemeye yönelik bir dizi tedbir alacağı taahhüdünde bulunurken, Singapur turizm ve ticaretteki yavaşlamaya önlem olarak daha güçlü bir bütçe sunmayı planlıyor.

Nisan vadeli Brent petrolü, Londra merkezli ICE Futures Europe piyasasında, Pazartesi günü yüzde 0.6 yukarıda kapandıktan sonra 61 sent ya da yüzde 1.1 düşerek Singapur saati ile 11:35’te varil başına 57.06 dolara geriledi. Küresel gösterge Brent petrolü, aynı vadeli Batı Teksas petrolüne (WTI) kıyasla 5.12 dolar primli işlem gördü.

Mart vadeli WTI, Nymex piyasasında Cuma kapanışına göre 38 sent düşerek varil başına 51.67 dolara indi. ABD piyasasının tatil dolayısıyla kapalı olmasından dolayı Pazartesi günü kapanış fiyatı oluşmadı.

Bloomberg HT