Petrol 3 ayın zirvesine tırmanıyor

Avrupalı liderlerin bölgenin borç krizini çözmek için geliştirecekleri planla ilgili bugünkü toplantılarının öncesinde petrol neredeyse 3 ayın zirvesine yükseldi.

Petrol fiyatları yüzde 0.4 kadar yükselişle kazancını dördüncü güne taşıdı. Avrupalı hükümetler Brükselde gerçekleştirecekleri bugünkü toplantıda küresel ekonomik büyümeyi korkutan ve emtiaya olan talebi yavaşlatan borç krizi ile ilgili çözüm planını konuşacaklar.

Aralık teslimli petrol vadelilerinin varili ocak teslimli vadelilere göre daha yüksekten işlem görürken bu durum kısa vadede talebin arttığına ya da arzın azaldığına işaret ediyor.

NYMEX elektronik işlemlerdeki aralık teslimli petrolün varili Sidney’de yerel saat ile 15.33’te 32 sent artışla 93.49 dolara yükseldi. petrol kontratı dünse yüzde 2.1 artışla 2 ağustostan beri en yüksek seviye olan 93.17 dolardan işlem gördü. Fiyatlar bu yıl yüzde 2.3 artıda seyrediyor.

Kaynak: www.bloomberght.com

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir