Para Girişi Olan Hisseler – (03.04.2020 Kapanış Fiyatları İle)

Son bir haftaya göre:

Hisseye Para Giriş ve Çıkışı Verisi Nasıl Yorumlanır?

Para Giriş ve Çıkışı verisi hisse senetlerine gün içerisinde giren paradan çıkan para miktarının düşülmesi ile elde edilir. Hisse hareketleri, hisse trendinin dönüşümü için yatırımcılara ipuçları sunmaktadır.

1 günlük para giriş-çıkış verisi gün içerisinde hissede yaşanan hareketler konusunda bilgi verir. Buna rağmen para giriş çıkış verisi ile yatırım kararı alınacaksa, ilgilenilen hisse senedine birkaç gün boyunca istikrarlı bir şekilde para girişi veya çıkışı olup olmadığı izlenmelidir.

Uzun pozisyon yani satın alma kararı için birkaç gündür para girişi olan hisseler
Kısa pozisyon yani düşüş yönlü alınacak hisselerde ise birkaç gündür para çıkışı olan hisseler takip edilebilir.

Hisseye Para Girişi Varken

Bazı durumlarda hisselere para girişi yaşanırken hissenin çıkması beklenir ama tam tersine hisse senedi düşebilir veya yatay kalabilir.

Hisseden Para Çıkışı Varken

Bazı durumlarda da hisselerden para çıkışı yaşanırken hissenin düşmesi beklenir ama tam tersine hisse senedi çıkabilir veya yatay kalabilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Para Giriş ve Çıkış Verisi yalnız başına hissenin trendi hakkında kesin bir bilgi vermemektedir. Para Giriç-Çıkış verisi piyasanın içinde bulunduğu durum ile beraber ele alınmalıdır. Bazen ardarda para girişi olan bir hisse, hisse senetlerini aniden etkileyen bir merkez bankası faiz kararı, siyasi olaylar, şirketin kamu oyundan gizlenmiş bir açıklaması nedeniyle aniden değer kaybedebilir veya değer kazanabilir. Ayrıca davranışsal olarak piyasada yaşanan coşku ve depresyon hali de hisse senedi fiyat hareketlerini etkileyebilir. Bu yüzden birçok değişken göz önünde bulundurularak bu veri ile işlem yapılabilir.

Bu veri ve analizler FİNNET 2000 web sitesi verileri kullanılarak oluşturulmuştur. Finnet 2000’e üye olmak için tıklayın.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN