‘Normalleşme’den ‘yüksek kapasiteli büyüme’ye

‘Türkiye için Değişim’ hem uluslararası siyaset, hem de ekonomi alanında başladı.
Türkiye, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde, yakın tarihimizde eşine rastlanmayacak bir maharetle, dünyanın süper güçleriyle son derece komplike, sofistike, ağır gündemleri, müzakereleri etkili bir şekilde yürüterek, Türkiye’nin ve sınırlarının güvenliği adına çok önemli başarılara imza attı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da ifade ettikleri gibi, Türkiye’nin küresel ekonomi-politikteki konumuna yönelik, artık ‘yeni bir dönem’ başlıyor.
Aynı tablo, ekonomi alanı için de kendisini hissettirmekte.

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’ın liderliğinde, Türkiye Ekonomisi’nde ‘büyük bir değişim’in eşiğindeyiz. Bu değişim sürecinin en önemli hedeflerinden birisini ‘yüksek kapasiteli ve sürdürülebilir büyüme’ olarak tanımlamayabiliriz. ‘Yüksek kapasiteli ve sürdürülebilir büyüme’nin temel unsurları olarak, fiyat istikrarı ve finansal istikrara yönelik kalıcı, etkili çözüm ve yol haritalarının yanı sıra, üretimin ve ihracatın uzun vadeli finansmanına yönelik önemli adımların atıldığı ve atılacağı bir sürecin içinden geçiyoruz.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ!

ÜCRETSİZ FİNANS EĞİTİMİ, HEMEN KAYIT OLUN; WEBİNAR VE CANLI YAYINLARDAN HABERDAR OLUN.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin