Model Portföy / Yapı Kredi Yatırım – (19.03.2018)

Yapı Kredi Yatırım Model Portföyünü Güncelledi

EREĞLİ ve ÇELEBİ’yi en çok tercih ettiğimiz hisseler arasına ekliyoruz

EREĞLİ (EREGL TI, 10.95 TL) AL, Hedef Fiyat: 10.76TL, Temettü / Hisse:0.84TL
Erdemir’i en çok tercih ettiğimiz hisseler arasına ekliyoruz. Hisse Ocak ayının ortasından itibaren TRY bazında 11% getiri sağlamış ve BIST-100’e göre 8%’e daha yüksek getiri getirmiştir. Bu performansa rağmen; Erdemir hisselerinin hala değer sunmaya devam ettiğini düşünmekteyiz. Bunun ana sebepleri şirketin defansif özellikleri 1) TRY2.5 milyar net nakit pozisyonu, 2) ağırlıklı olarak dolar ve EURO cinsinden gelirleri (ve TRY’nin zayıfladığı dönelmelerde şirketin bundan olumlu etkilenmesi) ve 3) 7.6%lik temettü verimi olarak gösterilebilir. Bunun yanında Erdemir’in kısa ve orta vadeli karlılık performansının kuvvetli olacağı yönündeki beklentimiz doğrultusunda (ürün fiyatlarındaki kuvvetli seyir destekli) özellikle BIST’te artabilecek oynaklık senaryosunda hisselerin endekse rölatif daha kuvvetli performans gösterebileceğini düşünüyoruz.

ÇELEBİ (CLEBI TI, 35.52 TL) AL, Hedef Fiyat: 51.00TL, Temettü / Hisse:2.65TL
Çelebi’yi 51TL hedef fiyatla model portföyümüze ekliyoruz. Türk havacılık pazarında, gerek yurtiçi gerekse yurtdışı toparlanmadan en çok faydalanan şirketlerin başında gelen Çelebi’nin 2017 yılında finansallarında gözlemlenen iyileşmenin 2018 yılında da devam edeceğini öngörüyoruz. Yurtdışı operasyonların konsolide sonuçlara katkısının ise özellikle Macaristan ve Hindistan kaynaklı olarak artan oranda destekleyici olmasını bekliyoruz. Şirketin 2017 yılı karından dağıtmasını beklediğimiz hisse başı 2.65 TL temettünün işaret ettiği %7.5’luk temettü veriminin ise aşağı yönlü riskleri sınırlayacağı görüşündeyiz.

BİZİM TOPTAN ve MAVİ’yi en çok tercih ettiğimiz hisseler arasından çıkarıyoruz

BIZIM TOPTAN (BIZIM TI, 8.79TL) TUT, Hedef Fiyat: 10.00TL, Temettü / Hisse:0.0TL
Bizim Toptan’ın en beğendiğimiz hisseler arasına aldığımız günden sonra gösterdiği BIST-100’e nazaran %18’lik getiri sonrası portföyümüznden çıkarıyoruz. Şirketin 2017’nin ikinci yarısında sergilediği iyileşmeyi 2018 yılında da devam ettirmesini öngörüyoruz ancak bu toparlanmanın şimdilik büyük oranda fiyatlandığı kanaatindeyiz.

MAVİ GİYİM (MAVI TI, 51.20TL) AL, Hedef Fiyat: 64.70TL, Temettü / Hisse:0.0TL
Mavi, bizce Türk perakende sektörünün en ümit vaad eden şirketlerinden biri olup şirketin finansalları da beklentilerimizi doğrular nitelikte gelmeye devam ediyor. 4Ç17 sonuçları sonrası hedef fiyatımızda yukarı yönlü yaptığımz revizyon da bunu destekler niteliktedir. Ancak, operasyonel ve finansal beklentilerimizin hisse fiyatına yansıması değerleme çarpanlarının görece yüksek oluşu sebebiyle tam olarak gerçekleşmemektedir ve piyasanın kısa vadeli odaklanmayla şirketin devam etmekte olan azalan borçluluğunun ve iyileşen marjların orta ve uzun vadede yaratacağı etkiyi gözardı etmeye devam etmesini muhtemel görüyoruz.

HİSSENİ SEÇ, ANALİZİ E-MAİLİNE GELSİN…

Raporun tamamı için tıklayın.

Önemli Uyarı:ParaBorsa.Net, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Daha fazla hisse önerisi için: HisseOnerileri.Com
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin