Model Portföy / Yapı Kredi Yatırım – (14.01.2021)

Model Portföy Güncelleme

Alarko Holding’i, 2021’de enerji iştiraklerinden gelecek katkıyla öngördüğümüz yüksek kar artışı ve cazip bulduğumuz piyasa değerlemesi nedenleriyle Model Portföyümüze ekliyoruz.

Alarko Holding (ALARK TI, 9.48TL)
Öneri: AL, Hedef Fiyat: 15.52TL

Alarko Holding’i en beğendiğimiz hisselerden oluşan Model Portföy’e eklememizin arkasında yatan ana nedenler. 1) Şirketin enerji iş kolundan, hem dağıtım hem üretim tarafından sağladığı güçlü nakit akışı 2) Dağıtım tarafında, 2021-25 yılları arasını kapsayan yeni tarife döneminde karlılığın daha artacağını öngörmemiz 3) Hissenin 2021 yılı tahminlerimiz ışığında 4,5x F/K gibi cazip bulduğumuz bir düzeyden işlem görmesi 4) TL’nin son dönemlerde yabancı paralara karşı değer kazanmasının, 5 milyar TL konsolide borcu olan şirketin finansallarına olumlu yansımasını beklememizdir.

Otokar ve Tofaş’ı Model Portföyümüzden çıkarıyoruz

Otokar (OTKAR TI, 409.90TL)
Öneri: ENDEKSALTI GETİRİ, Hedef Fiyat: 367.80TL

Otokar’ı Model Portföy’ümüze girdiği günden bu yana sağladığı %206 nominal, %72 rölatif getiri sonrası Model Portföyümüzden çıkarıyoruz. Hissenin halihazırda işlem gördüğü seviyeleri görece şişkin bulduğumuzdan, hisse için önerimizi “Endeks Altı Getiri”’ye indiriyoruz.

Tofaş (TOASO TI, 38.80TL)
Öneri: AL, Hedef Fiyat: 45.67TL

Tofas’ı Model Portföy’e girdiği Ocak 2020’den beri göstermiş olduğu %64 nominal, %18 rölatif performans sonrası portföyümüzden çıkarıyoruz.

Model Portföy Performans

Model Portföy Önerileri

Model Portföy Performans vs. BIST-100 Endeks

Kaynak: Yapı Kredi Yatırım Model Portföy

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN