Model Portföy / Yapı Kredi Yatırım – (09.05.2018)

Yapı Kredi Yatırım Model Portföyünü Güncelledi

Koza Anadolu’yu en çok tercih ettiğimiz hisseler arasına ekliyoruz

KOZA ANADOLU (KOZAA TI, 5.51 TL)
Koza Anadolu’yu en çok tercih ettiğimiz hisseler arasına ekliyoruz. Şirketin ana operasyonları dışındaki gelişmenin hisse fiyatına yansımadığını düşünüyorüz. Şirketin, zarar kaydeden (2015 yilinda 95 milyon net zarar) medya operasyonlarını kapatmasının ardından, ana operasyonları dışındaki zararın daralması nedeni ile NAD’ına göre 29% olan iskontosunu fazla buluyoruz.

KOZAA’nin KOZAL’a daha ucuz bir alternatif olabileceğini düşünüyoruz. Bunun nedenleri ise 1) güçlü bir operasyonel görünüm sergileyen KOZAL (zayıf TL ve nakit maliyetlerinde kayda değer bir geri çekilme ile birlikte, 2018 yılında üretim hacminde güçlü bir toparlanma beklentisi (bir önceki yılın aynı dönemine göre %36 büyüme beklentisi)ve 2) Diğer operasyonlarındaki karlılığın artması ile beraber piyasanın şirketin değerlemesini yeniden değerlendirme potansiyeli sıralanabilir.

SAHOL’ü en çok tercih ettiğimiz hisseler arasından çıkarıyoruz

SABANCI HOLDING (SAHOL TI, 9.83 TL) AL, Hedef Fiyat: 13.45TL, Temettü / Hisse:0.34TL
Sabanci Holding’i; en beğendiğimiz hisseler arasına eklediğimizden (Aralık 14) beri BIST-100’e göre 7%’lik daha iyi performansı sonrasında; model portföyümüzden çıkartıyoruz. Sabanci Holding’in güçlü hisse performansı devam edebilmekle beraber; piyasadaki artan volatile, şirketin ıskontosundaki daralma ve ana iştiraki olan Akbank’a karşı son 3 ayki 16%’lik daha iyi rölatif performansı sonrasında; karimizi realize etmeyi tercih ediyoruz.

Temel olarak, Sabanci Holdingdeki pozitif düşüncemizi ve Al tavsiyemizi görüyoruz. Bu düşüncemiz arkasındaki sebepler; Holding’in değerlemesinin cazip olmaya devam ettiğini düşünmemiz; Enerjisa halka arzı sonrasında artan halka açıklığı; ve Akbank’ın bankacılık hisseleri arasında maliyet yönetimi olarak en etkin bankalardan biri olduğunu düşünmemiz geliyor.

HİSSE SENETLERİNİ CANLI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN!

HİSSENİ SEÇ, ANALİZİ E-MAİLİNE GELSİN…

Raporun tamamı için tıklayın.

Önemli Uyarı:ParaBorsa.Net, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Daha fazla hisse önerisi için: HisseOnerileri.Com