Model Portföy / Vakıf Yatırım – (25.11.2021)

AKSEN, SISE ve YKBNK’yı model portföyden çıkarıyor, ISCTR ve BIZIM’i ekliyoruz

Hisse model portföyümüz 8 Kasım tarihindeki son hisse değişimlerimiz ardından endeksten %3,3 pozitif ayrışırken, yılbaşından bu yana endeksi %17,4 yenmeyi başardı. Aksa Enerji’yi model portföyümüze dahil etmemiz ardından endeksi %9,6 yenerken, Şişe Cam ise aynı dönemde endeksten %19,1 pozitif ayrıştı. Bu iki hissenin yerine model portföyümüze yükseliş potansiyelini dikkate alarak Bizim Toptan hisselerini dahil ediyoruz. Yapı Kredi Bankası’nı ise son yukarı hareketi sonrasında hedef fiyatımıza göre sınırlı yükseliş potansiyeli taşıması nedeniyle İş Bankası ile değiştiriyoruz.

Güncellemelerimiz ardından model portföyde banka ağırlığı %30 (önceki: %28,0) seviyesindedir (BİST100’de banka ağırlığı %15,1).

Hisse Model Portföyde Önerdiğimiz Hisseler

 Garanti Bankası: Güçlü sermaye yeterliliği ve likidite göstergelerine sahip olan Garanti Bankası’nı beğenmeye devam ediyoruz ve hisse başına 13,0 TL hedefle model portföyümüzde tutmayı sürdürüyoruz.

 Migros: Online kanallarının desteğinde şirketin pozitif operasyonel performansının süreceğini düşünüyor, hisse başı 61,00 TL fiyatla Migros’u model portföyde tutmaya devam ediyoruz.

 İş Bankası: 2021 Ocak-Eylül döneminde net karını yıllık bazda %36 oranında arttırmayı başaran bankayı cazip değerlemeleri nedeniyle hisse başı 8,34 TL hedef fiyat ile model portföyümüze ekliyoruz.

 Sabancı Holding: Artmaya devam eden banka dışı özkaynak karlılık oranı ve düzenli temettü ödemesi ile ön plana çıkmasını beklediğimiz Sabancı Holding için 14,80 TL hisse başı fiyat hedefimizi koruyoruz.

 Turkcell: Güçlü abone bazı, veri ve dijital gelirlerinin desteğiyle normalleşme döneminde operasyonel ve net karlılık performansını beğendiğimiz Turkcell’i, Paycell ile ilgili satış sürecinde endeksten pozitif ayrışacağı öngörümüz ve 26,10 TL hedef fiyatımızla model portföyde tutmayı sürdürüyoruz.

 Bizim Toptan: Sürdürülebilir büyümeyi destekleyen çok kanallı satış modelinin katkısıyla 3Ç21 finansallarında beklentilerin üzerinde operasyonel karlılık elde eden şirketi, 19,50 TL hedef fiyat ile portföye ekliyoruz.

 Vestel Elektronik: TV tarafında son çeyreğin güçlü bir sezon olması aynı zamanda da hammadde fiyatlarındaki normalleşme görüleceği beklentimizle Vestel Elektronik’i 31,00 TL hisse başı fiyat hedefi ile portföyümüzde tutmaya devam ediyoruz.

Yeni hisse model portföyümüz

Hisse Model Portföy Performansı

Kaynak: Vakıf Yatırım Model Portföy

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!