Model Portföy Tabloları / Bizim Menkul – (29.04.2020)

BMD Araştırma portföyünde BIMAS, BRSAN, PETKM, TCELL, TUPRS, TOASO, TRKCM, SODA, AYGAZ, CIMSA, TRGYO, EREGL yer almaktadır.

21-28 Nisan 2020 döneminde BMD Araştırma portföyü %1,6, SINAİ Endeks ise %3,8 değer kazanmıştır. Araştırma Portföyünde geçtiğimiz hafta en yüksek getiriyi %7,2 ile TOASO sağlarken en düşük getiriyi -%4,3 ile AYGAZ elde etmiştir. Yılbaşından bu yana BMD Araştırma Portföyü %8,8 değer kaybetmiş olup aynı dönemde SINAİ Endeks %8,1 değer kaybetmiştir.

BMD Araştırma Portföyü, analistin şirket ziyareti gerçekleştirmesi ile elde ettiği bilgiler sonrası uluslararası değerleme standartlarınca kabul görmüş metodolojiler ile elde edilen şirket değerinin BMD Yatırım Komitesi’nce kabul görmesi şartı ile elde edilen hisselerden oluşmaktadır.

Bankacılık endeksine ait hisseler ve katılım endeksi faaliyet alanı kriterlerine uymayan hisseler portföy oluşturma kriterleri gereği BMD Araştırma Portföyü’ne dahil edilmemektedir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN