Model Portföy Tabloları / Bizim Menkul – (21.09.2022)

BMD Model Portföy

BMD Araştırma portföyünde BIMAS, PETKM, TCELL, TUPRS, FROTO, AYGAZ, CIMSA, TRGYO, ve EREGL yer almaktadır. 13-20 Eylül 2022 döneminde BMD Araştırma Portföyü %2,2 değer kaybederken, SINAİ Endeks %1,3 değer kazandı. Araştırma Portföyünde geçtiğimiz hafta en yüksek getiriyi %3,1 ile CIMSA sağlarken, en düşük getiriyi -%7,0 ile TUPRS elde etmiştir. Yılbaşından bu yana BMD Araştırma Portföyü %76,2 değer kazanmış olup aynı dönemde SINAİ Endeks %51,6 değer kazanmıştır.

BMD Araştırma Portföyü, analistin şirket ziyareti gerçekleştirmesi ile elde ettiği bilgiler sonrası uluslararası değerleme standartlarınca kabul görmüş metodolojiler ile elde edilen şirket değerinin BMD Yatırım Komitesi’nce kabul görmesi şartı ile elde edilen hisselerden oluşmaktadır.

Bankacılık endeksine ait hisseler ve katılım endeksi faaliyet alanı kriterlerine uymayan hisseler portföy oluşturma kriterleri gereği BMD Araştırma Portföyü’ne dahil edilmemektedir.

Kaynak: BMD Araştırma Model Portföy

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!