Model Portföy Önerileri / Deniz Yatırım – (28.07.2020)

Piyasa Yorumu

Bu sabah BIST100’de yatay bir açılış beklemekteyiz. Yatırımcılar, USD/TL’deki hareketleri ve Amerika’dan gelecek haberleri takip ediyor olacak. Bu sabah yatay açılış ve sonrasında 1175.00 – 1210.00 arasında işlem aktivitesi bekliyoruz.

Bugünün Haberleri

Hisse Senetleri

 TTRAK; 2Ç20 FAVÖK ve Net Kar rakamı konsensusun üzerinde geldi
 Model Portföy Güncelleme; TOASO ve EKGYO Model Portföyümüzden Çıkartıyoruz

Deniz Yatırım Model Portföyü

Model Portföy Güncelleme; TOASO ve EKGYO Model Portföyümüzden Çıkartıyoruz

 TOASO 1 yıllık bir süredir model portföyümüzde tuttuğumuz ve EKGYO da hedef fiyatımıza geldiği için model portföyümüzden çıkartıyoruz
 TOASO 24 Temmuz 2019 tarihinde model portföyümüze dahil etmiştik. Hisse o dönemden bu yana %29 nominal ve %12 rölatif getiri sağlamıştır (temettü getirisi hariç). 2Ç20 finansal sonuçları öncesinde TOASO’yu model portföyümüzden çıkartıyoruz. TOASO için olumlu görüşümüzü korumakla birlikte 2Ç20 finansallarının ardından güncelleme yapacağız.
 EKGYO 20 Kasım 2019 tarihinde model portföyümüze almıştık. Hisse o dönemden bu yana %60 nominal ve %43 rölatif getiri sağlamıştır (temettü getirisi hariç). EKGYO düşük konut kredisi faizi, finansal araçlardaki düşük getirinin konut alımını destekliyor olması ve inşaat sektörünün ekonomiye katkısından dolayı destekleniyor olmasından olumlu etkilenmeye devam edebilir. Ancak hedef fiyatımıza yaklaşan hisse için 2Q20 sonuçlarının ardından güncel notumuzu paylaşacağız.
 Hedef fiyatımızı aşan ISMEN, hedef fiyatlarımıza yaklaşan TCELL, CCOLA ve KOZAL hisselerini ise model portföyde taşımaya devam ediyoruz.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN