Model Portföy Önerileri / Deniz Yatırım – (21.10.2019)

Model Portföyümüz’den Türk Hava Yolları’nı (THYAO) çıkarırken, yerine Pegasus Havayolları’nı (PGSUS) ekliyoruz

Eklenenler: Pegasus Havayolları (PGSUS)

Pegasus 3Ç19’da yurtdışı yolcu trafiğini %13 artırırken, birim fiyatlamasını da yolcu trafiği artışına paralel şekilde güçlü tutabildi. Her iki havayolunun da 11 Kasım’a kadar 3Ç19 sonuçlarını açıklamalarını bekliyoruz. THY’nin 3Ç19 VAFÖK’ünde TL bazında geçen yıla kıyasla %11 daralma görmeyi beklerken, Pegasus için %34 artış tahmin ediyoruz.

Çıkarılanlar: Türk Hava Yoları (THYAO)

2019 yılı Temmuz ve Ağustos aylarında Türkiye’den yurtdışına uçak yolu ile seyahat eden yolcular geçen yılın aynı dönemine göre %16 artarken, THY’nin 3Ç19’da yurtdışı yolcu sayısını sadece %3 artırmış olduğunu görüyoruz. Istanbul Havalimanı’nın geçen yılın aynı döneminde Atatürk Havalimanı’nı kullanan yolcu sayısına kıyasla %9 oranında daha yüksek olduğunu görüyoruz. 2019 yılı yurtdışı yolcu trafiği açısından kuvvetli bir yıl iken, THY’nin bundan iyi yararlanamamış olması şirketin daha zor geçmesini beklediğimiz 2020 yılındaki performansı konusunda şüphe yaratıyor.

NOT: Tavsiye listesine eklenen her hisse yaklaşık olarak %10 ağırlığa sahip olacaktır. Eklenen ve çıkarılan hisse senetlerinin Model Portföy’e giriş/çıkış fiyatları 18 Ekim 2019 ağırlıklı ortalama fiyat üzerinden hesaplanacaktır.

ÜCRETSİZ CANLI BORSA EKRANI İÇİN HEMEN TIKLAYIN!

Daha fazla hisse önerisi için: HisseOnerileri.Com
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin