Model Portföy / İntegral Yatırım – (25.03.2022)

Model Portföy Güncellemesi

30 Aralık 2019 tarihinde başlattığımız Model Portföyümüz 2020 yılında endekse göre rölatif %29.7, 2021 yılında rölatif %4.2 kazanç sağlamıştır. Yılbaşından bu yana BIST100 endeksi %18 yükselirken, Model Portföyümüz %29 getiri sağlamıştır.

MGROS’u Çıkarıyoruz, TAVHL’yı ekliyoruz

23 Mart’ta yaptığımız güncellemeye bugün bir yenisini daha ekliyoruz. Mevcut durumda Migros hala iskontolu işlem görmeye devam ediyor. Bununla birlikte yüksek enflasyonist ortamda cirodaki büyüme sürebilir. Azalan net borcunu, döviz açık pozisyonu olmamasını ve online operasyonların güçlü büyümesini beğenmeye devam ediyoruz. Buna karşın Migros bir seneyi aşkın süredir Model Portföyümüzde bulunmasına rağmen istediğimiz yükseliş ivmesini yakalayamadığından dolayı portföyden çıkarıyoruz.

Model Portföyümüze TAVHL ekliyoruz. Tav Havalimanları son iki çeyrekte görülen yolcu trafiğindeki toparlanmayı finansallarını yansıtmaya başladı. Yolcu trafiğinin hızlı bir toparlanma içerisine girmesi ve Almatı Havalimanı etkisi şirket finansallarını desteklemeye devam edebilir. Şirket, 2022 yılı için 717-745 milyon Euro satış geliri, 71-76 milyon yolcu, 160-180 milyon Euro yatırım harcaması, %32-35 FAVÖK marjı hedeflemektedir. Net Borç/FAVÖK rasyosunun ise 6.0-7.0 aralığında olmasını beklemektedir. Şirketin 2022 yılı beklentileri bizim beklentilerimizle uyuşmaktadır. Ancak, Rusya – Ukrayna savaşı ve bu savaştan dolayı yüksek bir turizm potansiyeli barındıran Antalya Havalimanı’nın olumsuz etkilenmesi Tav Havalimanları üzerinde baskı yaratan unsur olabilir. Bu çekincemizi de göz önünde bulundurarak diplomatik çözümün sağlanacağı beklentisiyle Tav Havalimanları’nı model portföyümüze eklemeyi tercih ediyoruz. Mevcut finansal çarpanları üzerinden Tav Havalimanları için 52,10 TL hedef fiyatımız bulunmaktadır.

Kaynak: İntegral Yatırım Model Portföy