Model Portföy Hisse Önerileri / Ak Yatırım – (31.03.2020)

Strateji: Model Portföy Hisse Önerileri

 Model portföy önerilerimizde Covid-19 sonrası risk/getiri profilini yansıtabilmek amacıyla değişiklikler yaptık. Anlaşılacağı üzere içinden geçtiğimiz sürecin şirket finansalları üzerindeki ve buna bağlı olarak şirket değerlemelerine ilişkin etkisini rakamsal olarak ifade edebilmek için daha fazla veri ve bilgiye ihtiyaç duymaktayız. Ancak yaptığımız ön çalışmalara göre, gıda perakendeciliği, telekomünikasyon, enformasyon teknolojileri ve sağlık gibi sektörlerin sürecin gelişimi içerisinde daha ön planda olacağını düşündürtüyor. Bu gözlemleri dikkate alarak oluşturduğumuz model portföy önerileri listesine Aselsan, Fonet, Tofaş Oto, Turkcell ve Ülker hisselerini eklerken listeden Anadolu Efes hissesini çıkarıyoruz.

 Endekslerdeki son gerilemenin ardından model portföy öneri listemizin (yayınlamaya başladığımız 2014 başından bugüne kadarki) getirisi %205’e geriledi. Aynı dönemde getirimizi karşılaştırdığımız BIST-100 toplam getiri endeksi (temettü getirisi için düzeltilmiş) %57 getiri sağladı. Buna göre portföyümüzün göreceli getirisi %95 olarak gerçeklemiş görünmektedir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN