‘Milli İletişim’ ‘küreselci’leri yener

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin Türkiye’nin dinamizmine, Avrasya’daki ‘oyun kurucu’ gücüne geometriksel katkısı, son 2 yıla yakın bir süredir dikkatle, heyecanla, keyifle takip ettiğimiz bir süreç. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinin ve ufuk açıcı vizyonunun enerjisiyle, Türkiye’nin gerçekleştirmekte olduğu ‘zihinsel dönüşüm’, giderek tırmanan küresel ‘ekonomi- politik’ hesaplaşma ve ‘ağırlık merkezi’ değişimi tartışmalarının ortasında, Türkiye’nin imkan ve kabiliyetlerini ‘adeta katlayan’ bir etkiyi de beraberinde getiriyor. Dünya ‘Kovid-19’ küresel virüs salgınıyla ‘tarihi’ bir mücadeleye girişmişken, Türkiye’nin ortaya koyduğu ‘kurumsal yönetişim’ ve ‘kurumsal iletişim’ becerisi ve başarısı bunun en tartışılmaz nişanesi oldu.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Türkiye’nin bir devlet olarak, stratejik açıdan en çok ihtiyaç duyduğu ‘bütünsel’, ‘kapsayıcı’, ‘saha etkinliğine sahip’ bir ‘Milli İletişim Stratejisi’nin inşasına da büyük bir imkan sağladı. Prof. Dr. Fahrettin Altun başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, kurulduğu günden itibaren, Türkiye için uzun zamandan beri umutla beklediğimiz etkili bir ‘küresel’ ‘ve ‘ulusal’ Milli İletişim Stratejisi’ni başarıyla hayata geçirdiler. Ve, Türkiye’nin ‘ulus-devlet’ anlayışını, ‘milli değerleri’ni küresel bir perspektifle ele alan yeni ‘Milli İletişim Stratejisi’, Türkiye’nin rakiplerini, düşmanlarını, Türkiye’yi kendi ‘karanlık senaryolar’ının içerisine çekeceğini zanneden ‘küreselci’ ağı, tümünü ‘ters köşe’ye yatırdı.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ!
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN