Metro Altın Şirket Haberleri – (22.02.2012)

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklama şöyle:

Yönetim Kurulumuzun bugün yaptığı toplantıda,

Şirketimiz faaliyet konusunun bilişim , yazılım faaliyetlerini kapsayacak şekilde genişletilmesi için gerekli işlemlere başlanmasına,

SPK izni ve genel kurulumuzca alınacak kararla esas sözleşmemizde gerekli değişikliğin yapılmasını takiben ; Yazılım, AR-GE, Bilişim, Teknoloji, Yönetim Hizmetleri Vb. faaliyetleri ile iştigal eden Atlas Yazılım ve Bilişim Hizmetleri Ticaret A.Ş’nin SPK lisanslı bir kuruma yapılacak değerleme sonrası tespit edilecek değer dikkate alınarak ve SPK kurumsal Yönetim düzenlemeleri çerçevesinde Şirketimizce devir alınmasına ilişkin işlemlerin yapılmasına,(Ek 1)

26.04.2011 tarihli özel durum açıklamamızda şirketimiz bünyesine dahil edileceği açıklanan Metro Altın İşletmeciliği San. ve Tic. A.Ş ‘ne ilişkin olarak Güreli Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim Hizmetleri A.Ş tarafından hazırlanan değerleme raporunun görüşülmesi sonucunda (Ek 2) ; maden sahalarına ilişkin olarak süren davaların netleşmesinden sonra yeni bir değerleme raporu hazırlanması ve SPK kurumsal Yönetim İlkerine ilişkin düzenlemelerinde belirlenen prosedürler takip edilerek Metro Altın İşletmeciliği San. ve Tic. A.Ş’nin Şirketimizce devir alınmasına ilişkin işlemlerin tamamlanmasına karar verilmiştir.

Ek 1 Atlas Yazılım ve Bilişim Hizmetleri Ticaret A.Ş.nin son vergi bilançosu 31.12.2011
Ek 2 Değerleme Raporu Sonucu

KAP’taki ilgili haberin detayı için: www.kap.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.