Makro, mikro ‘icraat’ dönemi

10 Nisan Çarşamba, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın detaylarını paylaşacağı adımlarla, Türkiye Ekonomisi’nin dünya ekonomisi ve küresel ticaretteki payını yüzde 1.5’e taşıyacak yeni yol haritasına start verilmiş olacak. Türkiye Ekonomisi’ne yeni bir ufuk, yeni bir büyüme modeli, yeni rekabetçilik becerileri kazandıracak olan yol haritasının makro ekonomiye ve mikro ekonomiye dair adımların detaylandırıldığı bir icraat döneminin başladığına birlikte şahit olacağız. Makro ekonomi cephesinde, sürdürülebilir büyüme, sürdürülebilir istihdam, fiyat istikrarı ve finansal istikrara yönelik adımları gözlemleyeceğiz. Ekonominin tüm sektörlerinde üretim kapasitesini arttıracak, üretim maliyetlerini rekabetçi düzeye getirecek ve GSYH’nın yüzde 4-5 bandında sürdürülebilir büyüme trendi yakaladığı bir makro ekosisteme yönelik adımlar.

Türkiye Ekonomisi’nin arz güvenliğine yönelik reform ve tedbirlerin başarılı sonuçları, aynı zamanda Türkiye Ekonomisi’ni fiyat istikrarı, yani enflasyonla mücadele konusunda da başarılara taşıyacak. Söz konusu makro ekonomik hedeflere ulaşmak adına, Bakan Albayrak’ın altını kuvvetle çizdiği yeni vergi mimarisi kritik önemde. Albayrak’ın işaret ettiği yeni finans mimarisi ise, hem sermaye piyasasına, hem de islami finans yatırım araçlarına derinlik sağlayacak ve Türk reel sektörünün finansman imkanlarına çeşitlilik anlamında önemli bir zenginlik kazandıracak.

Devamı için TIKLAYINIZ!
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin