Küresel Vizyon yola çıktı

Kerem Alkin – 03.05.2017

16 Nisan Referandumu’ndan çıkan ‘Evet’le, Avrasya’nın bölgesel ‘oyun kurucu’ ülkesi olan Türkiye’nin küresel ölçekte vizyon oluşturacağı yeni bir süreç de başlamış oldu. Siyaset ve yerel yönetimdeki liderliği ile her daim ‘ilk’lere imza atmış olan CumhurbaşkanıErdoğan’ın, en değerli eserlerinden biri olan AK Parti’ye 979 gün sonra dönüşü, Türkiye’ye tarihi dönüşümler yaşatmış bir partinin ve ‘vizyon’un, ‘bölgesel’ bir spektrumdan, ‘küresel’ bir spektruma geçişi açısından tarihi nitelik taşıyor.

Erdoğan’ın liderlik ettiği Anayasa Referandumu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeli ile, Türkiye’nin küresel ekonomi-politikte üstleneceği role yönelik ‘küresel vizyon’un önemli sac ayaklarından biri. 17 Nisan sabahından itibaren, Türkiye’nin ‘küresel vizyon’u da yolaçıktı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sadece mayıstaki dünya turu ve katılacağı uluslararası zirve ve temaslar, ‘küresel vizyon’ konusunda gerekli ipuçlarını vermekte.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, gerçek anlamda ‘işlerlik’ kazanacak bir parlamento, halkın iradesinin yansıyacağı bir yargı, yeni bir büyüme modeli, Türkiye Varlık Fonu, Türkiye’nin küresel düzeydeki yeni ‘dostlar’ı ve bu dost ülkelerle yürütülecek ortak küresel projeler, bir çırpıda sayabileceğimiz yeni ‘küresel vizyon’un önemli parçalarınıoluşturmaktalar. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Dünya 5’ten büyüktür’ ifadesi de, Türkiye’nin yeni ‘küresel vizyon’unun önemli mottolarından birini oluşturmakta.

Devamı için TIKLAYINIZ!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin