Kripto Para Yorumları / İktisatbank – (5.02.2021)

Küresel sistemde var olan bol bol para ve akabinde yok denecek kadar düşük faizler, haliyle evde oturan ve gıda dışında tüm harcamaları düşmüş nakit gücü yüksek yatırımcıları kripto paralara yöneltmeye devam ediyor. Altın gibi ciddi bir madencilik (emek) harcanarak çıkarılan dijital altın (bitcoin), geçen haftalarda 42bin dolar seviyesini test etmesi ardından beklediğimiz düzeltmeyi 29 bin dolara kadar gerileyerek tamamladığını düşünüyoruz.

Bu bağlamda, önümüzdeki günlerde, bir kez daha 42 bin dolar seviyesinin test edilmesi, akabinde 35’bin dolar seviyelerine kadar kadar gerileyerek teknik analizde çok sık rastlanan “fincan ve kulp” formasyonunu çizmesini bekliyoruz. Böyle bir durumda, daha da yukarıda hedef 55bin seviyesine doğru yükselişe şeklinde olacaktır. Bu bir teknik varsayımdır, yatırım tavsiyesi değildir. Henüz teknik grafik şekillenmiş değildir. 42 bin seviyesinin test edilip aşılamaması durumunda, senaryo daha da bir netlik kazanacaktır. Beklemedeyiz.

Kaynak: İktisatbank Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN