Kripto Para Yorumları / İktisatbank – (11.05.2021)

XRPUSD

Herkes Dogecoin’i takip ederken, büyük beklentinin olduğu yerde boy göstermeyi pek de sevemediğimizden, bizler Ripple grafiğini incelemeyi tercih ediyoruz. Teknik bir bakış açısı ile, 30 Nisan’dan bu yana, hiçbir geceyi 1,60 dolar seviyesinin üzerinde kapatamayan Ripple, simetrik üçgenin alt tabanına kadar dün akşam geriledi. Şu anda teknik görünüm belirsiz. Simetrik üçgenden çıkış yönüne göre pozisyonlanacağız. Beklemedeyiz.

>BTCETH

Ethereum blokzincirde işlem gören Etherin, Bitcoin karşısında, Eylül 2019’dan bu yana istikrarlı bir şekilde değer kazandığını görüyoruz. 1 Bticoin’in 14 Ether değerine gerilediği bugünlerde, Ether’de bir düzeltmenin pek de uzak olmayacağını düşünüyoruz.

>ETHUSD

Dün 4,216 dolara seviyesine kadar ilerleyen Ether, önemli bir ralli ardından geceyi doji mum (kararsızlık) ile tamamladı. İşlem hacminin düşmeye başladığı, göstergelerin ise şiştiğini görüyoruz. Bunlar ne mi demek? Basitçe sıralamaya çalışalım:

V tipi tepeyi nasıl yakalarım?

1.Hacim çok artmış
İşlem hacmi: Eğer fiyat yükselirken, işlem hacmi artık buna eşlik etmiyorsa, fiyat yükselişinin de sonuna geldik demektir.

2.Aşırı volatilite
Fiyatların devamlı yükseldiği, anormal karların oluştuğu ve tam bu işin sonunun gelmeyeceği sanıldığı bu nihai aşamalarda volatilite iyice patlar.
Piyasa katılımcıları iyice zırvadan çıkmıştır.
Davranış biçimleri son derece duygusal, heyecanlı ve tepkisel bir hal alır ve insanları olup bitene karşı rasyonel davranma yetenekleri erir gider. Bu da anormal fiyatlara neden olur

3. Aşırı dik
Dik meyilli trendler tehlikelidir. Hatta bu tip patlamalar trend bile sayılmaz. Bilmediğimiz ne kadar dikleşeceği, bildiğimiz ise çok uzun sürmeyeceğidir!

Şüphe tohumlarını atalım

4. İz süren stop uyguluyor muyuz?

5. Göstergeler şişik mi?

6. Asabiyet
Ruh halinizi düşünün. Fiyat her gün rekor kırıyor. Etrafınızdaki herkes konuşuyor. Stres, kolay yıpranma, hırçın…

7. Annem bile gidecek diyor
“Annem faktörü” buna ‘budala’ sendromu deniyor. Annem bile almış, yani annemin satacağı biri kalmamış

8. Medya aşırı iyimser
Her yerde Ethereum konuşuluyor. Her yer toz pembe. Hedef seviyeler havada uçuşuyor

Bil ki trendin sonuna geliyoruz.

Satış için hazır = iz süren stop

Kaynak: İktisatbank Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN