Kripto Para Yorumları / Bybit – (5.12.2022)

Bitcoin haftaya yenilenmiş bir umutla başladı

Bybit Global ekibi tarafından haftanın ilk iş gününde yapılan değerlendirmede Bitcoin ve Ethereum’un hafta sonu seyri, sektör gelişmeleri yer alıyor: Son istihdam ve ücret rakamları tahminleri aştı ve yatırımcıları mevcut sıkılaştırma döngüsünde oranların ne zaman zirve yapacağına dair bahislerini artırmaya itti. Cuma günü güçlü bir kapanışın ardından Asya hisse senetleri, Çin’in Covid kısıtlamalarına dair spekülasyonların arasında Pazartesi günü yükselen rallide ABD borsalarına katıldı. Dolar, başlıca para birimlerinin çoğu karşısında düşüşünü sürdürdü ve para biriminin güç göstergesi beş ayın en düşük seviyesine ulaştı.

Kripto piyasası, hafta boyunca kısa bir artış yaşadı, ancak hafta sonu boyunca kararsız kaldı. Ancak piyasaya göre en büyük kripto para birimi haftaya yenilenmiş bir umutla başladı. Bitcoin, son 24 saat içinde %1,8’lik bir artış bildirdikten sonra değerlendirme hazırlanırken 17,3 bin doların üzerinde seyrediyor. Mevcut döngü, geçmiş döngülerden biraz farklı görünüyor, kripto piyasası para politikalarındaki değişikliklerle güçlü bir şekilde ilişkili. Gölge federal fon oranının zirveleri ve dipleri, mevcut ayı piyasasının dip ve yüksekliğine karşılık geliyor, bu da Federal oran artışlarının dijital para piyasalarını nasıl etkileyebileceğini gösteriyor.

Ethereum Bitcoin ile birlikte hareket ediyor ve aynı dönemde %2,9 yükselerek 1.300 dolar bölgesinin yakınındaki direnci test ediyor. Orta ila büyük hacimli altcoinler büyük ölçüde yeşil renkte ve CRO, çift haneli yüzde kazançlarında lider durumda.

Reddit’in NFT koleksiyonu, 3 Aralık’ta yeni bir rekor olan 255.000 Koleksiyonluk Avatar’ın tek bir günde basılmasıyla bir başka dönüm noktasına ulaştı. Yeni rekor, Ağustos ayının son günlerinde ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyelerini geride bıraktı. Yeni basımla birlikte Temmuz ayında lansmanından bu yana dolaşımdaki Toplam Koleksiyon Avatar sayısını 4,4 milyonun üzerine çıktı. Reddit’in bir dizi bağımsız sanatçı tarafından oluşturulan Polygon tabanlı NFT’leri, öncelikle sosyal medya platformunda kullanıcıların avatarları olarak kullanılıyor. Koleksiyon, ikincil pazarlarda da popüler ve en çok aranan parçalardan bazıları orijinal fiyatlarının beş katından fazlaya satılıyor.

Kaynak: Bybit