Kripto Para Yorumları / Bybit – (24.05.2022)

Caesar Yaşasaydı Kripto Paralara Sempati Duyardı

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü yaptığı değerlendirmede şu sözlere yer verdi: “Kripto paralarda LUNA çöküşü sonrası toparlanma çabaları devam ederken, yukarı ya da aşağı yön kavramı yerine 30.000$’ın altı ya da üzeri kavramları yerleşti. Julius Caesar eğer bugün yaşaydı Roma döneminde toplumun alt kademesine duyduğu sempatiyi muhtemelen biz kripto para yatırımcılarına duyardı ya da edebi eser ‘Sefiller’ yeniden yazılırdı. Küresel piyasalarda da durum bu sabah hafif satıcılı olurken, dünya yeniden bir virüsle karşı karşıya; Maymun Çiçeği. Bu sabah Asyadan ABD ve Avrupa vadelilerine yayılan kırmızı bir görüntü var. Dünya bir yandan virüsün yayılmasını, karantinaları ya da tedarik zincirini izlerken diğer taraftan da merkez bankalarının senkronize bir biçimde faiz artıracağına dair beklentilerle yatırımlarını riskli varlıklar tercih sıralamasında geri kalıyor.

Henüz işlem hacimlerinde ya da aktif – yeni hesaplarda istenilen düzeyde artış görülemedi. Kripto para borsalarındaki stablecoinlerin Bitcoin’e dönüşüm hızı oldukça yavaş. Bu nedenle yatay seyir Perşembe-Cuma günlerine dek devam edebilir çünkü çoğunluğu satım (put) opsiyonu olan opsiyonların vade sona erme tarihi. Diğer tarafta ABD’de Fed raporuna göre Amerikan hanehalkının %12’si kripto para yatırımı yapıyor ve bunu yatırım aracı olarak görüyor. Bu rapor sonrası Wallstreet bankalarının iştahı daha da kabarmış olmalı. Bitcoin teknik olarak 28.600-30.700$ bandından çıkamadı fakat yatay seyrine devam ediyor. Saatlik-4 saatlik ve günlükte aşırı satım bölgesi konfirmasyon verirken, yatay bant işlem stratejisini devam ettiriliyor. 28.300$ ise sarkma bölgesi olarak değerlendirilirse alım yönünde işlem açan yatırımcıların pozisyonlarını tehlikeye atmamak adına bu bölge ve gerisi stop loss olarak düşünülebilir.”

Kaynak: Bybit

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!