Kripto Para Haberleri – (23.10.2019)

Bitcoin “Zuckerberg” öncesinde 4 ayın düşüğüne geriledi-16:38

Facebook’un kripto parası Libra’ya yönelik tepkiler, Bitcoin’a duyulan güven üzerinde de baskı oluşturuyor.

Piyasa değeri en yüksek dijital para Bitcoin, New York’taki işlemlerde yüzde 8.2 düşüşle 7,462 dolar ile Haziran’dan bu yana en düşük seviyesine geriledi. Ether ve Litecoin gibi diğer dijital paralar da düştü.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg Çarşamba günü Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde ifade vermek için Kongre’ye gidecek.

Miller Tabak + Co. jisse senedi stratejisti Matt Maley, “Bunun esas nedeni Facebook’un Libra’sı üzerindeki Washington kaynaklı baskı. Bu temel olarak Bitcoin’un ana akım olma ihtimalini, bazı boğaların düşündüğüne kıyasla çok daha azaltıyor.” dedi.

Bitcoin’de türev işlem hacmi hızla artıyor

Volatilitenin azalmasıyla birlikte Bitcoin hızla zengin olmak isteyenler için sıkıcı bir yer haline geldikçe türev ürün işlemleri de bir o kadar hızlı artıyor.

Küresel çapta türev işlemlerinin işlem hacmi günlük 5 milyar ile 10 milyar dolar arasında. Veri takipçileri Skew ve BitcoinTradeVolume.com’un tahminlerine göre bu miktar, -yıl başında yaklaşık olarak eşit görünmesine karşın- Bitcoin’un spot piyasadaki işlem hacminden 10 – 18 kat daha fazla.

Bitmex ve Binance gibi Bitcoin ve küçük kripto paralar için 100’ün üzerinde kaldıraç kullanılabilen vadeli kontratlar sunan Asya merkezli Borsalar hacimde başı çekiyor.

BloombergHT

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN