Kripto Para Haberleri – (20.07.2022)

Bitcoin’de toparlanma devam edecek mi?-15:17

Bitcoin fiyatındaki rallinin hafta boyunca devam etmesi bekleniyor. Analistler, yukarı hareketin devam etmesi için 25 bin dolar seviyesini kritik görüyor.

Haziran ayında yaşanan sert satışlar ile 30 bin dolardan 18 bin dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin fiyatında toparlanma devam ediyor.

Kripto para borsası Bitbank’ın analisti Yuya Hasegawa, “Bitcoin’de kısa vadeli görünüm yukarı yönlü ve fiyat bu hafta 29 bin dolar civarına kadar yükselebilir” değerlendirmesini yaptı.

Glassnode analistleri de yaptıkları değerlendirmede, “Bitcoin bir aydan uzun süredir ortalama maliyet fiyatının altında işlem görüyordu, pek çok gösterge fiyatın dip yaptığına işaret ediyordu” ifadelerini kullanırken, Bitcoin fiyatında toparlanmanın önümüzdeki günlerde yüzde 25’e ulaşabileceğine işaret ettiler.

Teknik göstergelere bakan analistler ise Bitcoin fiyatında yukarı hareket için öncelikle 25 bin dolar seviyesinin geçilmesi gerektiğini ifade ediyorlar. Bitcoin fiyatı şu sıralarda yüzde 7’ye yakın artışla 23.670 dolar seviyesinde.

Kaynak: Dünya

Bitcoin’de Celsius çöküşünden bu yana en yüksek seviye-06:40

Bitcoin, 14 Haziran’dan bu yana ilk kez 23 bin seviyesinin üzerini gördü. Fiyatlarda yaşanan yukarı yönlü ivmenin ardından kripto para piyasasının büyüklüğü yeniden 1 trilyon doların üzerine çıktı.

Kripto para piyasası, ekosistemi sarsan Celsius’un işlemleri durdurma kararından bu yana ilk kez güçlü toparlanma sinyalleri verdi.

Bitcoin Haziran ayı ortalarından bu yana ilk kez 23 bin doların üzerini gördü. Bitcoin’de günlük yükseliş yüzde 10’u buldu.

Bitcoin ile birlikte Ether ve Solana’da da çift yönlü prim izlendi. Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bloomberg Kripto Zirvesi’nde yaptığı konuşmada en kötüsünün geride kaldığını belirtti. Novogratz, Bitcoin’in 5 yıllık vadede 500 bin dolar olacağı yönündeki beklentisini yeniledi.

Mayıs ayının ortasında, kripto para birimi TerraUSD’nin değer olarak “çökerek” kripto piyasasını sarsmasının ardından, 13 Haziran’da en büyük kripto para kredi platformu biri olan Celsius Network “sıra dışı pazar koşulları” nedeniyle tüm işlemlerini durdurduğunu açıklamıştı. Bu da piyasada belirsizliğin artmasına neden olmuştu.

Celsius Network’ü çevreleyen türbülans ve başta ABD Merkez Bankası (Fed) başta olmak üzere merkez bankalarının agresif sıkılaşma süreci yatırımcıların riskli varlıklardan kaçınmasını beraberinde getirirken, buna paralel kripto sektörde artan belirsizlikler kripto para piyasasını baskı altında tutmaya devam ediyordu.

Kripto para Borsası Coinbase, 14 Haziran’da çalışan sayısını yüzde 18 azaltacağını duyurdu.

İşten çıkarmalar şirketlerin kripto piyasasında hızlı bir toparlanma beklemediğinin bir işareti olarak görüldüğü için piyasadaki belirsizliği artıran unsurlar olarak öne çıkmıştı. Öte yandan, bazı kripto madencilerinin varlıklarını satması dikkati çekmişti.

Kaynak: BloombergHT

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!