Kripto Para Haberleri – (16.11.2018)

Kripto Paralar Hakkında Haberler

İsrailli yatırım şirketi “kurumsal kripto para fonu” başlattı

İsrail’in kurumsal ve nitelikli yatırımcılara yönelik ilk kripto para yatırım şirketi Silver Castle Ltd., bu ay iki fon başlattı. Şirket, bu yıl sonuna dek yönetimi altında 50 milyon dolarlık varlığa sahip olmayı bekliyor.

Silver Castle’ın CEO’su Eli Mizroch, söz konusu fonlarla ilgili olarak “Diğer insanların paralarını kurumsal düzeyde çok yüksek güvenlikle yönetmeye yönelik güçlü altyapı kurmak için bir yıla yakın zaman harcadık.” dedi.

Piyasa değeri en yüksek kripto para Bitcoin, rekor seviyelerinden gerileyerek bu yıl yüzde 70 civarında değer kaybetti. Şu anda 370’in üzerinde kripto para fonu bulunmasına karşın, Autonomous Research’e göre bu fonların yönetimindeki varlıkların değeri 10 milyar dolar gibi görece düşük bir düzeyde bulunuyor.

Silver Castle’ın yönetiminde, İsrail’in varlıklarına göre en büyük bankası Bank Hapoalim Ltd.’nin eski CEO’su ve ülkenin en büyük yatırım fonu Psagot Ofek Investment House’un kurucusu ve eski CEO’su Zvi Ziv de bulunuyor.

Bloomberg HT

BITCOIN FİYATLARINI VE ANALİZLERİNİ CANLI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin