Kripto Para Haberleri – (12.01.2023)

AVAX, AWS ortaklığının ardından yükseliyor; Yuga Labs, Skill-Based Mint’i duyurdu.

Bybit Global ekibi tarafından hazırlanan değerlendirmede sektör gelişmeleri yer alıyor.
Nasdaq 100, dört günlük bir galibiyet serisi yakalarken, ABD’nin önde gelen borsaları toparlanmaya devam etti. Perşembe günkü enflasyon raporu için fikir birliği tahmini, yatırımcıların faiz artırımının yavaşlamasını ve finansal koşulların potansiyel olarak gevşemesini beklediği aylık bazda düşüş. Kripto para piyasası, hisse senetlerinin ayak izini takip etti ve Bitcoin, son 24 saatte %3,67 arttı ve Aralık ortasından bu yana ilk kez 18 bin doları aştı. Altcoinler, çoğu son 24 saatte %5’ten fazla artan büyük kazançlar kaydetti. Bugünün zirvesinde yer alan AVAX, bu yazı yazılırken 24 saatlik %25,11’lik bir getiri kaydetti ve Amazon Web Services (AWS) ile yeni duyurduğu ortaklık sayesinde piyasayı geride bıraktı.

AVAX, Katman 1 blok zinciri Avalanche’ın yerel simgesidir. TVL’nin altıncı en büyük blok zinciri olan Avalanche, 2022’nin başından bu yana %6 pazar payı kaybeden bu yazının yazıldığı tarihte kaybı %1,71’e düşüyor. Ani fiyat artışı, Avalanche’ın Amazon’un sahip olduğu en büyük bulut sağlayıcısı olan AWS ile bir ortaklık ilan etmesiyle geldi. Ortaklık, Avalanche’ın altyapısını destekleyecek ve merkezi olmayan uygulamaların (Dapp) ağ üzerinde konuşlandırılmasını daha kolay ve daha erişilebilir hale getirecek. AWS, Web3’e giren ilk bulut sağlayıcısı değil. Ekim 2022’de Google Clouds, Ethereum’da işlem doğrulamayı ve depolamayı destekleyen düğüm barındırma hizmetlerinin kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) ana şirketi Yuga Labs, yetenekli tabanlı bir NFT nane ile ekosistemini genişletmeye devam ediyor. Bu benzersiz düşüş, Dookey Dash adlı bir oyunu oynamak için Kanalizasyon Geçişi sahiplerini içerir. Oyuncuların puanı, geçişin neyi ortaya çıkaracağını belirleyecektir. BAYC/Mutant Ape Yacht Club (MAYC) sahipleri Ücretsiz Kanalizasyon Geçişleri talep edebilir, ancak geçiş hakkı olan herkes oyunu oynayabilir. Yuga Labs’ın yol haritasına göre, NFT düşüşünün ortaya çıkması, Bölüm 1’de gelecek olanlarda önemli bir rol oynayacak.

Kaynak: BYBIT