Kripto Para Haberleri – (08.01.2020)

Bitcoin 4 günde yüzde 19 yükseldi-11:36

Bitcoin 8 bin seviyesini aşmasının ardından 8,462 dolar ile Kasım’dan bu yana zirve gördü. ABD ile İran arasında artan tansiyona ilişkin endişeler Bitcoin’un yükselişini destekledi.

Kripto para türev ürün takipçisi Skew’in yöneticisi Emmanuel Goh, Bitcoin ve altın ABD ile İran arasında yükselen tansiyondan güçlü bir destek buluyor. Profesyonel yatırımcılar da Noel tatilinden döndü ve işlemlere başladı. Buna hisse senedi piyasasında Ocak etkisi deniyor.” şeklinde değerlendirmede bulundu.

En büyük piyasa değerine sahip kripto para Bitcoin, Bloomberg tarafından derlenen fiyat bilgilerine göre TSİ 11:30’da yüzde 3.63 artıda yaklaşık 8,313 dolar seviyesinden işlem gördü.

18 Aralık’tan bu yana en güçlü günlük yükselişini kaydeden kripto paranın dört günlük kazancı yüzde 19.3 civarında gerçekleşti.

Bloomberg Intelligence stratejisti Mike McGlone, sabit arz ve daha geniş çaplı benimsenmesini işaret ederek Bitcoin’un bu yıl destek bulmasını bekliyor.

McGlone Salı günkü notunda “Volatilite düşmeye devam edebilir, biz 6 bin dolar seviyesindeki desteğin bu yıl kilit önemde olduğunu ve 10 bin doların direnç oluşturacağını düşünüyoruz.” dedi.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN