Kredi furyası borç krizine gider

Balıklama konuya gireceğim. Covid salgınının bittiği filan yok. Dün gece entel çevremdeki arkadaşlarla Kilyos sahilinde ateş yaktık, biraz da JD, hem demleniyoruz, hem göbek atıyoruz, hem özlem gidermek için sarılıp öpüşüyoruz, hem Türkiye’nin acınası durumunu tahlil ediyoruz. Burada adını veremeyeceğim (çünkü emin değilim, kafam çok kıyaktı, sudan çıkarak üstüme gelen mor köpekbalıklarına karşı tedbir alıyordum) ama fikirlerine çok saygı duyduğum bir Türk entellektüeli: “Koç” dedi, “Bu zavallı, bilinçli olarak proteinsiz ve eğitimsiz bırakılmış halk mal mal sokaklarda gezerken, salgın biter mi?” “Vallahim haklısın” diyip iki yanağından da öptüm, sonra üstüne kusmuşum. Hoş olmadı, ama teşhis doğrudur.

Covid’in Epsilon Eridani’de savaşçı klanlar tarafından üretilip, Dünya’yı ehlileştirmek ve sömürgeleştirme öncesi harekatı başlatmak için UFO’larla atmosferden yayıldığını artık herkes biliyor.

Böyle bir tehdide rağmen AKP gibi gaipten çok iyi haber alıp, süper-gıyabet tekniklerinde ordinaryuslaşmış bir eski kulağı kesiğin muhalefetle uğraşmasının tek bir nedeni olabilir: Artık iktidardan yoruldular, biraz tatil yapmak istiyorlar. Baktılar ezik muhalefet güruhu bu işi beceremeyecek, kendileri üstlendiler. Ekonomi ve geleceğe güvenin bu denli kırılgan ve hassas ve ürkek olduğu günlerde, ekonomiyi rotasında tutmak yerine muhalefeti susturmak için komplolar hazırlamak başka türlü izah edilemez.

Her konuda olduğu gibi bu hedeflerine de çok kısa sürede ve azimle ulaşmayı başardılar. Bu sabah Metropoll Mayıs anketinin sonuçlarını açıkladı, AKP+MHP dövme demirden yapılmış paraşüt gibi irtifa kaybediyor.

Ama bu kadarı yetmez benim Sevgili Partime. Olur da siyasette çalkantının yaratacağı güven bunalımı bile bu kadim ülkeyi paralize etmezse diye, B, C ve Yumuşak G planları hazır. Bunların başında ülkeyi bir kredi furyasına sokup, ardından patlaması kesin borç krizi sayesinde iktidardan şerefleriyle ayrılmak istiyorlar.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN