Kordsa Hisse Yorumu / Ziraat Yatırım – (18.10.2019)

“Kompozit Başta Olmak Üzere Yeni İş Alanları Güçlü Büyüme Hikayesi Sunuyor…”

Öneri : “AL”
Kapanış Fiyatı: 10,82TL
Hedef Hisse Fiyatı : 20,80TL

Lastik takviye malzemeleri, kompozit teknolojileri ve inşaat güçlendirme sektörlerinde global bir şirket olan Kordsa, dört kıtada ve beş farklı ülkede (Türkiye, ABD, Brezilya, Endonezya, Tayland) faaliyet göstermektedir. Kordsa, Dünya’da her 3 otomobil lastiğinden 1’ini, her 3 uçak lastiğinden 2’sini güçlendirmektedir.

Lastik takviye malzemesi geliştirme yetkinliklerini kompozit sektörüne aktaran Kordsa, 2018 yılında üç ve bu yıl da bir adet olmak üzere kompozit malzemeleri alanında faaliyet gösteren dört şirket satın almıştır.

Lastik takviye malzeme sektörünün yıllık ortalama %1,5 – %2,5 (Dolar bazında) büyüdüğü ortamda, kompozit teknolojilerinin önümüzdeki yıllarda yıllık olarak %8 oranında büyümesi beklenmektedir. Ayrıca, Şirket’in içinde bulunduğu Endüstriyel Tekstil sektörünün önümüzdeki on yıl için gözde sektör olacağı öngörülmektedir. Bu kapsamda, inorganik büyüme hedefleriyle birlikte Ar – Ge yatırımı ve bilgi birikimiyle de fark yaratan Kordsa’nın bu süreçte sektörden daha iyi bir büyüme ivmesi yakalabileceğini düşünüyoruz.

Şirket’in satış gelirlerinin 2019 ilk yarı itibarıyla %80’ni USD, kalanı ise EUR bazlıdır. Giderler kısmında ise, girdilerin %82’si USD, kalan kısmı ise diğer yerel para birimlerinden (TL %6, IDR %7, BRL %4 Baht %1) oluşmaktadır. Kordsa, Dolar’ın diğer Gelişmekte Olan Ülke para birimlerine (TL, IDR, BRL, Baht) göre değer kazanmasından olumlu etkilenmektedir.

Düzenli kar payı ödeyen Şirket’in önümüzdeki yıllarda ödeyeceği kar payının artarak devam etmesini bekliyoruz.

Küresel ekonomik görünüm, petrol fiyatlarındaki dalgalanmalar ve lastik güçlendirme ile havacılık sektöründeki rekabet potansiyel risk unsurları olarak ön plana çıkmaktadır.

Kordsa’nın tahmini hedef piyasa değerini, İndirgenmiş Nakit Akımları ve Piyasa Çarpanları yöntemlerine göre ağırlıklandırarak (%70 İNA, %30 Piyasa Çarpanları) 4.047mn TL olarak hesaplamaktayız. Kordsa hisse senetleri bulduğumuz hedef piyasa değerine göre %48,0 oranında iskontolu işlem görmektedir. Bu nedenle, Kordsa için hedef hisse fiyatını 20,80TL olarak belirtiyor ve hisse için “AL” önerisinde bulunuyoruz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN