Kıyamete beş kala Osaka Treni

“Train to Busan” (Busan treni) filmini kaç defa seyrettiniz? Güney Kore zombi janrının en başarılı örneklerinden biri. Walking Death yanında halt etmiş. Dünyanın sonu gelecek de, zombiler beyinlerimizi yiyecekse, kıyametin başlangıcı Cuma-Pazar Osaka zirvesinde olacak. Herkes orada Abi, Trump, Messi, Putin, Erdoğan, Xi, Abe, say say bitmez. Resmi toplantılar üfürük, ama “zirve kenarında” yapılacak ikili görüşmeler dünyanın kaderini tayin edecek.

Trump Putin’den Suriye ve İran’da yardım isteyecek. Bu konu bizi çok yakından ilgilendiriyor. Putin zaten İran’dan iyice tırsmaya başladı. O da zımnen de olsa İran yaptırımlarını desteklerse, biz dımdızlak açıkta kalırız.

Acaba Trump Putin’e, “Ya Koç, kankam Ret-sep Tay-yip’e S-400 satma, ayıp oluyor, racona sığmaz” da diyecek mi, yoksa o kuş beyniyle 2 batarya da o ısmarlayıp “Bizim Patriot’lar bir boka yaramaz zaten” mi diyecek.

Başkanımız Erdoğan Osaka’ya uçuşu öncesi bir kez daha onu sarıp-sarmalayan tüm danışman ve stratejisi kadrosunun artık emekliye ayrılmasının zamanı geldiğini ispat etti bizzat kendi ağzıyla. Şöyle diyor Sevgili Başkanım:

“Türkiye bir NATO ülkesidir, ABD de NATO ülkesidir. NATO ülkeleri birbirine yaptırım uygulamaya başladıysa bilemiyorum. Bu güne kadar Trump ile yaptığım görüşmelerde bu izlenimleri almadım”

Tesadüf bu ya, Salı’dan bu yana yine yabancı yatırımcı istilası altındayım, artık günde 2 kez 7 yıldızlı otellerde pahalı yemeklere katılıyorum, kilo alacağım. Hepsi Ankara’ya gitmiş, hepsi ABD Elçiliğine uğramış. Çıkan mesaj, siz kabak, biz dolma ahçısı. Artık kıymalı mı istersiniz, zeytinyağlı mı?

Ama bu makalenin konusu S-400’ler değil. Orda oyun bitti zaten. S-400’ler bu ülkeye gelmez, gelse de fişe takılmaz. Konu dünya ekonomisinin akibeti ve piyasalarda yaşanacak 11 şiddetinde depremler. Krokotoa maşallah Krakotoa!!!

Yazının devamı için TIKLAYINIZ!
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!