Kişiye Özel “Faizsiz” Teklifler

Güvenli Hızlı ve Kişiye Özel “Faizsiz” Teklifler

Faizsizteklif.com, katılım bankacılığı ve katılım sigortacılığı gibi faizsiz finansal ürünler özelinde finansman arayışında olan tüketiciler ile bu ürünleri piyasaya sunan finansal kuruluşları dijital bir platformda bir araya getirmeyi hedefliyor.

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınıyla birlikte önemini artıran dijitalleşme kavramı, bankacılık ve finans sektöründe süreklilik için çevrimiçi çözümleri öne çıkartıyor. Türkiye’de pazar payını hızla artıran katılım bankacılığı sektörü % 7’nin üzerinde pazar payı ile 270 Milyar TL’lik bir fon kullanımına aracılık ediyor. Aynı şekilde katılım sigortacılığı ise % 6 civarında bir Pazar payı büyüklüğü ile 2.3 Milyar TL poliçe hacmine ulaşmış durumda.

Özellikle bu sektörler özelinde geliştirilmiş bir fintech olan Faizsizteklif.com, tüketicilere faizsiz finansal ürünlerden oluşan teklifleri tek bir adreste sunuyor.

Güvenli ve Hızlı Dijital Deneyim

Tüketicilerin yönelimlerinde özellikle güvenlik ve hızlı çözümün etkili olduğu görülüyor. Kaliteli hizmete kolay ulaşmak isteyen müşteriler, erişim kolaylığı açısından kullanıcı dostu platformları tercih ederken, finansal ihtiyaçları için kriterlerine uygun kişiye özel hizmetlere yöneliyorlar. Dijital platformların artmasıyla daha çok göz önüne çıkan çevrimiçi güvenlik, dijital kimlik güvenliği de kullanıcı tercihlerinde belirleyici unsur. Özellikle finansal hizmetler konusunda güvenilir markaları tercih etmek isteyen müşteriler markaların ihtiyaçlara hızlı cevap vermesini de önemli bir kıstas olarak görüyor.

 “Faizsizteklif.com”, katılım bankacılığı, faizsiz sigortacılık, tasarruf finansmanı gibi faizsiz finansal ürünler çerçevesinde işlem yapmak isteyen tüketiciler ile bu ürünleri pazara sunan finansal kurumları bir araya getirerek dijital hizmet sunmayı hedefliyor. Kullanıcıların finansal ihtiyaçlarına güvenli ve hızlı bir şekilde ulaşması için oluşturulan platform, müşterilere bütçe koşullarına göre çözümler üretiyor. Platform, kullanıcının kendisine en uygun ve avantajlı finansal ürünü bulabilmesi için kişiselleştirilmiş teklifler sunuyor.

FinTech girişimlerinin spesifik olarak değerlendirildiği bir alan olan katılım finansman sisteminin alanında Türkiye’deki ilk ve tek girişimi olan Faizsizteklif.com, Ömer Arıcı ve Mustafa Özkan tarafından 2021 yılı Mart ayında kuruldu. Kurucu Ortak ve aynı zamanda girişimin Yöneticisi Ömer Arıcı, böyle bir girişime sektörün ihtiyacından ve bu girişiminin sektöre sağlayacağı değer konusunda iddialı olduklarını iletti. Arıcı, önümüzdeki dönemde bu girişimin yatırımcılarla büyüyeceğine inandıklarını ve bu alanda görüşmeler yaptıklarını da ekledi.

“Faizsizteklif.com”da faizsiz finans kuruluşlarının en güncel ürünleri, en güncel verileri ile görüntülenebiliyor. Faizsiz finansal ürünlerinin tümüne tek web sitesinden ulaşılabilen platformda karşılaştırma yapılarak en avantajlı teklife kolayca ulaşabiliyor ve doğrudan ilgili kurumlara taleplerin iletmeleri sağlanıyor.