Kılıçdaroğlu tevkif edilince ne olacak?

Atilla Yeşilada – 18.08.2017

Size Trump başkan kaldıkça jeo-politik tehdit bitmez dedim, ve aynısının tıpkısı da oldu. Kuzey Kore gerginliği yatıştı, sonrasında Virginia Eyaleti’nin Charlottesville kentinde ayaklanan neo-Nazi ve beyaz ırkçılara Trump arka çıktı ve işdünyası isyan etti. Trump erkek ve beyaz adammış, köle tüccarı (eski) Güneyliler ve beyaz ırkçılara arka çıkmaktan vazgeçmeyince, bu kez de Beyaz Saray’da nadir akli selim sahibi isimlerden biri olan Ulusal Ekonomi Konseyi Başkanı Gary Cohn’u da istifa edeceği söylentileri Perşembe gecesi Wall Street’i, Cuma sabahı da Asya borsalarını vurdu. Yakında Cumhuriyetçiler bile Trump’ı taşınmaz bir yük olarak görecekler ve 2018 tarihe jeo-politik risklerin dünya ekonomisini sarstığı yıl olarak geçecek.

Size bir tahminde daha bulunayım. Merkel seçimini kazansın, Türkiye’ye tam saha markaj başlayacak. Bu markaj Alman bankalarına “Türkiye’ye kredi vermeyin” boyutuna ilerlerse, ekonomi paydos. İşlerin o raddeye gelip gelmeyeceğini tayin edecek en önemli kıstaslardan biri ise Kılıçdaroğlu’nun akibeti olur. Tevkif edilecek mi?

Önce RTE, sonra AKP’nin Ağır Abileri, en nihayetinde de tüm AKP’ye yakın duran basında başlatılan “MIT TIR’ları ile iltisaklıdır” kampanyası daha önce çok sık gözlediğimiz bir örgüyü takip ediyor. Bu kampanyanın ağına düşen Berberoğlu, Dündar gibi isimlerin bileti kesildi. Bu kez emin değilim, çünkü AKP stratejistlerinin hedefi CHP’yi susturmak da olabilir.

HİSSE SENETLERİNİ CANLI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN!

Devamı için TIKLAYINIZ!
Finkafe'de Paylaş