Kiler ‘tavan’dan açıldı

Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka arz edilen payları İMKB Ulusal Pazar’da işlem görmeye başladı.

Kiler Alışveriş hisseleri, seansın ilk dakikalarından itibaren 6,72 liraya çıkarak tavan yaptı.

İMKB’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan “yeni açılan pazar” duyurusunda, Kiler’in işlem sırasına gönderilecek emirlerde maksimum lot miktarının 10 bin adet olarak uygulanacağı belirtilerek, şirket sermayesi 134 milyon 620 bin lira, halka açıklık oranı yüzde 15, baz fiyat 6,10 lira, fiyat marjı 5,48-6,72 lira aralığı olarak gösterildi.

İMKB Yönetim Kurulu daha önce yaptığı toplantıda, Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin 20-21 Ocak 2011 tarihlerinde halka arz edilen 20 milyon 193 bin lira nominal değerli B grubu hamiline paylarının, 1 lira nominal değerli beher pay için halka arz fiyatı olan 6,10 lira baz fiyat ve “KILER.Y” kodu ile bugünden itibaren Ulusal Pazar’da işlem görmeye başlamasına karar verildiğini duyurmuştu.

Şirketin halka arz izahnamesinde de belirtildiği üzere, şirket paylarının halka arzında satış işlemlerinin 2011 yılında gerçekleştirildiği, halka arzda mevcut ortak satışının da bulunduğu hususları dikkate alınarak, halka arzdan pay alan yatırımcılar arasında eşitliğin sağlanması için, ortaklarca satılan mevcut paylar 2010 yılı kar payı kuponları olmaksızın kaydileştirilmiş olup, halka arzdan pay alan yatırımcıların 2010 yılı temettü hakkı olmayacak.

Şirket paylarının halka arzına katılarak şirkete ortak olan tüm yatırımcılar ilk kez 2011 yılı karından temettü hakkı elde edecek. Bu kapsamda, şirketin ‘Yeni’ payları işlem görürken ayrıca ‘Eski’ sırası açılmayacak. 2010 yılına ilişkin Genel Kurulda temettü dağıtılmamasına karar verildikten veya 2010 yılı temettü dağıtımına başlandıktan sonra tüm paylar ‘Eski’ olarak işlem görecek.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/16864720.asp?gid=254

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir