Kararlarla ‘manipülatör’ler 2.80

31 Mart yerel seçimleri sonrasında, Türkiye Ekonomisi’nin zor bir döneme geçeceğini, reel sektörün ağır bir daralmaya maruz kalacağını, döviz kurlarının aşırı oynaklığa geçeceğini iddia eden, bu yönde farklı mecralardan ‘algı operasyonu’ yürüten ‘manipülatör’ler, Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’ın koordinasyonunda, ekonomi yönetiminin aldığı seri kararlar, tedbirlerle yere ‘2.80’ serilmiş durumdalar. Para, Maliye ve Direkt Kontrol Politikaları boyutunda, ekonomi yönetimi elindeki tüm imkanları seferber etmiş durumda. TCMB’nin ‘enflasyondaki yapışkanlığı’ bir kaç ayda giderecek şekilde, ‘sıkı para politikası’nı yürütmesi son derece önemli. TCMB, bu konudaki duruşundan taviz vermeyerek, ‘manipülatörler’e ciddi bir darbe indirdi.

Bakan Albayrak’ın, ekonominin temel makro dengesi olan ‘arztalep dengesi’ne yönelik, eş zamanlı olarak, maliye politikası düzeyinde aldırdığı seri, çok yönlü tedbirler ise, ‘manipülatörler’i ‘2.80’ yere yatırdı.

Devamı için TIKLAYINIZ!
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin