Kararlı olmak başarıya götürür!

Başarıya giden ilk adım, başarıyı istediğinize ve ona ulaşmak için ne gerekirse yapacağınıza karar vermektir.

Çoğu insan başarıyı istediğini söyler; ama gerçekte, başarıya eşlik eden sorumluluğu istemez. Bunu yapmaya değeceğine karar verdiğinizde, başarınız için planlı, cesur ve bilinçli bir dikkat göstermeniz gerekir. Aşağıda, hızlı sonuçlar üretecek ve derhal uygulayabileceğiniz bazı adımlar sıralanmıştır.

• Zihninizi mutluluğa ve başarıya açtığınızda, bir olasılıklar dünyasına da açmış olursunuz. NE istediğinizi bilmelisiniz. Belli tarihler, tanımlar ve maliyetler üzerinden YAZMADIĞINIZ sürece gerçekten ne istediğinizi bilemezsiniz. El yazınızla ve şimdiki zamanda yazın. Yazınızı hedefiniz halihazırda başarıya ulaşıyormuş gibi yazın: “… –yorum.” Hedef önermenizi el altında bulundurun ki sık sık okuyabilin ve yeniden yazın.

• Bir sonraki adımda, zenginleştirmek istediğiniz alanda BİR BOŞLUK YARATIN. Doğa boşluğu sevmez ve bir boşluk yarattığınızda bu boş alanı doldurmak için isteyeceğiniz her şeyi temin eder. Yeniye yer açmak için eskiyi temizleyerek bir boşluk yaratabilirsiniz. Dolaplarınızı, çekmecelerinizi, garajınızı, dosyalarınızı, otomobilinizi ve yaşamınızdaki her şeyi temizleyin. İşe yaramayan eski şeyler yaşamınızda yer işgal ettikçe, hareketsizleşir, bayatlar ve istenen değişiklikleri yapmak için adım atamaz hale gelirsiniz. Giysi almak üzere çıktığınız alışverişte başarılı olmak istiyorsanız, önce dolabınızı temizleyin.

• Başarı hedefinizi YÜKSES SESLE İFADE EDİN. Başarı beklentinizi kendinize ve başkalarına gün içinde pek çok kez ve olumlu bir yaklaşımla söyleyin. Arkadaşlarınıza zıt bir hikaye anlatır ya da şüphenizi dile getirirseniz, yazdığınız hedeflere ulaşmayı bekleyemezsiniz.

• İstediğiniz şeyleri HİSLERİNİZLE HAYAL EDİN. Hayal gücü, dünyanızı yaratır! Hakim düşüncelerinizin genel toplamısınızdır. Düşünceler, gerçekliğimiz haline gelen, zihnimizdeki alışkanlıklardır. Hedefleriniz hakkında bilinçli düşünün. Bunları hislerinizle hayal edin. Hayal gücünüzün programladığı bilinçaltı zihniniz, gerçek olan bir şey ile hislerinizle hayal ettiğiniz bir şey arasındaki farkı tanımlayamaz. En iyi zaman, akşam uyumadan öncedir. Bu saatte zihniniz verimli toprak gibidir ve zihninize ektiğiniz hayal gücü tohumları büyümeye başlar.

• Özellikle arzularınızı temsil eden resimler ve kelimelerin olduğu bir GÖRÜNTÜ PANOSU YARATIN. Zihniniz resimlerle düşünür; arzuladığınız şeyleri temsil eden belli resimleri ve kelimeleri bir mukavvaya iliştirmek ve bunu her zaman görebileceğiniz bir yere yerleştirmek, bilinçaltı zihninizi yeniden programlamanın bir başka yoludur. Tam ortaya kendi resminizi, kaynağınızı temsil eden bir resmi, gerçek ya da sahte para, hatta kimi onayları koymayı ihmal etmeyin. Renkli ve heyecan verici bir pano yaratın ki yolculuğunuz da renkli ve heyecan verici olsun. Ne görürseniz onu elde edersiniz! Bilinçaltı zihniniz şaka kaldırmaz. O tarafsızdır. Talimat alır. Ona belli talimatlar verebilmek için bir Görüntü Panosu kullanın.

Önerdiğim eylemleri uygulamaya başladığınız ilk andan itibaren hedeflerinize daha da yaklaşırsınız. Böyle yaptığınızda, arzularınızı kendinize çekmek için Çekim Kanunu’nu olumlu yönde kullanırsınız. “Çekim” kavramı içinde “eylem”i de barındırır. Pek çok insan her şeyin tavır demek olduğunu düşünür. Yanlış! Diğer kavramlar da eşit derecede önemlidir. Bunlardan biri de EYLEMdir. Dünyadaki en iyi tavırlara sahip olabilirsiniz; ama, eyleme geçmezseniz, ilerleyemez ve yaşamda arzu ettiğiniz başarıyı yaratamazsınız.

Geçenlerde bir kadın bana şöyle dedi: “Çekim Kanunu’nu çok iyi biliyorum. Müthiş bir şey!” Müthiş olmayan şey ise boşanmanın eşiğinde ve işini kapatmak üzere oluşu, ayrıca çok mutsuz olduğu idi. Bu kadın, yaygın bir hatayı tekrarlıyordu. Çekim Kanunu’nu biliyor ve bunu bilmenin yeterli olduğunu düşünüyordu. Bilgi bir güç değildir. Bilginin uygulanması bir güçtür. Eyleme geçmelisiniz! Siz eyleme geçer geçmez yaşam koşullarınız hızla değişir!

Yazar: Glenda Feilen

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir