İş GYO Hisse Yorumu / Ak Yatırım – (09.01.2013)

İş GYO Hisse Yorumu

İş Gayrimenkul için ‘Endeksin Üzerinde Getiri’ notumuzu koruyoruz.

Hisse için 12 aylık hedef fiyatımız 2,08TL (önceki 1,90TL) %33 yukarı potansiyele işaret etmektedir. Yeni arsa alımı (Ataşehir’deki İstanbul Finans Merkezi arazisi) ve devam eden projeler hedef fiyatımızdaki yukarı yönlü revizyonun ana nedenleridir. Geçmiş döneme kıyasla, İş GYO’nun portföyünü oldukça agresif biçimde büyüterek aktif bir şirkete dönüştüğünü düşünüyoruz.

• Güçlü bir değer barındırıyor. İş GYO kira getirili varlıklarını artırması ve arsa portföyünün genişletilmesi yoluyla önümüzdeki yıllarda gayrimenkul portföyünü büyütmeye devam edecek. Buna göre, İŞ GYO’nun net aktif değerine göre %42 olan iskontonun fazla olduğunu düşünüyoruz.

• Gündemdeki potansiyel projeler güçlü getiri potansiyeline sahip. İş GYO toplam yıllık kira geliri devam eden projelerin tamamlanmasıyla oldukça belirgin bir şekilde artacak. Hali hazırda 2012T 60 milyon dolar olan yıllık kira gelirinin 2016T 96 milyon dolar seviyesine ulaşacağını öngörüyoruz. Bu da 2012‐2016 dönemi için yıllık %13 ortalama bileşik büyümeyi ifade ediyor. Konut projesi olan Tuzla’daki Çınarlı Bahçe’de teslimlerin başlamasıyla 2Y13’den itibaren finansallara katkı yapmasını bekliyoruz. Bu sebeple, İŞ GYO’da 2013 için yıllık %42 kar büyümesi öngörüyoruz.

• İstanbul Finans Merkezi projesi karlılığı ve nakit akımı olumlu etkileyecek. İş GYO İstanbul Finans Merkezi’nde 9.600 metre kare büyüklüğünde arsayı 93 milyon 220 bin TL (9.720TL/m2) bedelle Temmuz 2012’de satın aldı. Şirket bu alanda toplam yatırım maliyeti 50 milyon dolar (arsa bedeli hariç) olacak ofis ve ticari ünite geliştirmeyi planlıyor. İş GYO projeye 1Ç13’te başlayacak ve 2016 sonuna kadar projeyi bitirmeyi hedefliyor. Yönetimin bu projeden yıllık 12,6 milyon dolar gelir beklentisi var.

Raporun tamamı için tıklayın.

Ak Yatırım Şirket Raporları

TÜM İŞ GYO RAPORLARI İÇİN TIKLAYIN!

TÜM ŞİRKET RAPORLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.