İnovasyon Türkiye İttifakı’dır

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin gündemine taşıdığı ‘Türkiye İttifakı’ çağrısı, Türkiye’nin Milli Egemenliğine ve Milli İradesine yönelik olarak, ekonomide, toplumsal hayatta, Türkiye’nin küresel algısına yönelik süreçlerde birlik ve beraberlik içinde, kenetlenerek, yek vücut hareket etmemizin ne kadar önemli olduğuna işaret etmesinin yanı sıra; bilim, teknoloji, bilgi ekonomisi ve inovasyon alanındaki milli çalışmalarımızın da ‘Türkiye İttifakı’nın bir parçası olduğuna işaret etmektedir. Çünkü, Türkiye’yi Avrasya’da oyun kurucu ülke konumuna getiren ve küresel ekonomi-politikte imkan ve kabiliyetlerini perçinleyen süreç, Türkiye’nin inovasyon, dijital dönüşüm ve bilgi ekonomisi odaklı çalışmalarının sağladığı, sağlayacağı yüksek katma değerden de güç alıyor.

2003 yılında Türkiye’nin ar-ge yatırımlarına, araştırmalara milli gelirinden ayırabildiği pay yüzde 0.47 düzeyindeyken, bu oran 2018’de artık yüzde 1’e dayanmış durumda.

Devamı için TIKLAYINIZ!
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin