İDO satışı için ilk teklifler 31 Mart’ta verilecek

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) Genel Müdürü Ahmet Paksoy, Büyükşehir Belediyesinin 17 Ocak’tan itibaren İDO’nun özelleştirilmesine yönelik şartnamenin satışına başlayacağını, 31 Mart itibariyle de kapalı zarf usulüyle ilk tekliflerin alınacağını açıkladı.

Paksoy, Denizbank’ın deniz ulaşımı için tasarladığı Sea&Miles Bonus’un tanıtımında son gelişmeleri şöyle değerlendirdi: “Ocak ayının 6’sı itibariyle İDO’nun özelleştirilmesi için ihale sürecine çıkıldı. Ayın 17’sinde Büyükşehir Belediyesi şartnameleri satışa başlıyor. 31 Mart itibariyle kapalı zarf ile ilk teklifleri alma şansına sahip olacağız. Burada satışa konu, Şehir Hatları ayrıldıktan sonra İDO’nun deniz otobüsleri, feribotları ve 36 iskelesi. Danışman firmadan aldığımız bilgiler, çok sayıda stratejik alıcının ve finansal yabancı yatırımcıların bu işle ilgilendiği noktasında. Biraz sabırlı olacağız. 31’inde zarfları almaya başladığımız zaman bunu göreceğiz. Türkiye’den de ciddi yatırımcı şirketimizle ilgileniyor. İDO iyi bir marka. Önemli projelere imza attık, değerlerimiz içinde varlıklarımız var. İDO’nun çok etkin personeli, becerisi, birikimi, proje tecrübesi var. Uluslararası büyüme potansiyeli var. Bu anlamda taliplerin ilgisini çekiyor. İnşallah iyi bir rekabetle ne kadar ilave katma değer kentimize sağlarsak, o kadar mutlu olacağız. Şu anda çok taahhüdün olduğunu söylüyorlar ama bu süreçte isim vermem doğru olmaz. Şirket bu yılı karla kapattı.

2011 yılı beklentisi de 380 milyon TL ciro, bunun da yaklaşık 120 milyon TL’si faiz, vergi, amortisman öncesi kâr.”

Kaynak: Hürriyet

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir