Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (7.08.2020)

BIST100 Günlük Yorum

Güne dün yatay bir seyirle başlayan BİST-100 Endeksi günün devamında sert satışlarla karşılaşarak günü %5,26 düşüşle 1.034 seviyesinden kapattı. Avrupa borsaları genel olarak satıcılı seyir izlerken, ABD borsaları teşvik paketi ve aşı beklentileriyle günü yükselişle tamamladı. BIST 100 Endeksi ise TL’de gerçekleşen sert değer kayıplarının etkisiyle satıcılı seyrini devam ettirerek düşüşünü devam ettirdi. TL’de değer kayıpları sertleşerek devam ederken, döviz kurları yeni tarihi zirve seviyelerini test etti.

TCMB dün yaptığı açıklamada ilave likidite imkânlarının kademeli olarak azaltılacağını ve finansal istikrar amacıyla, elindeki bütün araçları piyasalardaki aşırı oynaklığın azaltılması doğrultusunda kullanılacağını ifade etmiştir. TL’deki oynaklığın ve değer kayıplarının devamı durumunda endekste satışların devam etmesi beklenirken, kurlarda geri çekilmeler olması durumunda ise endekste güçlü tepki alımları oluşması beklenebilir. Bugün ABD Temmuz ayı tarım dışı istihdam verileri takip edilecektir. ABD ve Almanya vadelileri BIST kapanışına göre alıcılı seyrederken, Asya borsaları bu sabah satıcılı bir görünüm seyrediyor. Son günlerdeki sert düşüşlerin ardından Endeks’in güne tepki alımlarıyla başlamasını beklemekle birlikte ve yüksek volatilitesini devam ettireceğini düşünüyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN