Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (6.08.2020)

BIST100 Günlük Yorum

Güne tepki alımlarıyla başlayan ve gün içinde dalgalı bir seyir izleyen BIST 100 Endeksi günü %0,43 yükselişle 1.092 seviyesinden kapattı. Avrupa borsaları güçlü gelen PMI verileriyle yükselişle kapanırken, ABD borsaları da ek teşvik paketi ve aşı beklentileriyle günü yükselişle tamamladı. Londra gecelik TL piyasasında bir gün önce yaşanan sıkışıklık sonrası %1000’ler üzerine çıkan swap faizleri dün normale döndü. Endeks sert satışlar sonrası swap faizlerinin normale dönmesinin de etkisiyle günü tepki yükselişiyle kapattı. Ancak TL, negatif ayrışarak günü değer kaybı ile tamamladı. CDS’ler 580 seviyesi üzerinde ve yüksek seyrini devam ettiriyor.

Yurtdışında ise VIX endeksi 23 seviyesi altına gerilerken ABD borsalarında volatilitenin düşmeye devam ettiğine işaret ediyor. VIX endeksi 28 seviyesi altında kaldıkça ABD borsalarındaki olası kar satışlarının sınırlı kalması ve global risk alma iştahının güçlü kalmaya devam etmesi beklenir. Londra gecelik faizlerinin normalleşmeyle birlikte endekste tepki alımlarının devam edebileceğini düşünüyoruz. Ancak TL’de değer kayıplarının güçlü şekilde devam etmesi durumunda endekste tepki yükselişlerinin sınırlı kalması ve satış baskısının tekrar güçlenmesine neden olabilir. Endeksin güne sınırlı tepki alımlarıyla başlamasını ve gün içinde dalgalı seyrini sürdürmesini bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN