Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (6.05.2020)

Hisseler İçin Hedef Fiyat Tahminleri ve “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Güne tepki alımlarıyla başlangıç yapan BIST-100 endeksi yurtdışı borsalardaki güçlü pozitif eğilime rağmen negatif ayrışarak günü %0,11 düşüşle 98.738’den kapattı. Başta ABD’nin bazı eyaletleri olmak üzere majör ekonomilerin kademli olarak açılacağı beklentisi ve yükselen petrol fiyatlarının desteğiyle yurtdışı borsalar günü tepki yükselişleriyle kapattı. EM para birimleri genel olarak değer kazanma eğilimindeyken, TL negatif ayrışarak değer kayıplarını devam ettirdi. CDS’ler ise günü 601 seviyelerinden kapatırken, TL varlıklara ilişkin risk algısının yüksek seyretmeye devam ettiğine işaret ediyor. VIX volatilite endeksi 33 seviyelerine gerileyerek borsalardaki yükselişi destekledi. Ancak endeksin 41 seviyesi üzerine yönelerek yeniden yükselişe geçmesi başta ABD borsaları olmak üzere kar satışlarının güçleneceğine işaret edecektir.

Yurtdışı borsalarda tepki yükselişleri oluşsa da güçlü resesyon beklentileri ve ABD ile Çin gerginliğinin etkisiyle kar satışlarının devam edebileceğini düşünüyoruz. TL’deki değer kayıplarının devam etmesi durumunda BIST’in negatif ayrışmaya devam ederek kar satışlarını devam ettirmesi beklenmektedir. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadelileri hafif ekside seyrederken, Asya borsalarında genel olarak pozitif bir seyir var. Endeksin güne negatif eğilimle başlaması beklenmektedir. Endekste tepki alımı denemeleri oluşa da kar satışı fırsatı olarak kullanılması ve kar satışı baskısının kısa vadede devam etmesi beklenmektedir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN