Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (6.04.2021)

BIST100 Günlük Yorum

Güne sınırlı eksiyle başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde tepki yükselişi eğilimini devam ettirerek günü %0,83 yükselişle 1.442,06’dan tamamladı. Avrupa borsalarının kapalı olduğu günde ABD borsaları günü güçlü yükselişle kapattı. ABD ek teşvik ve alt yapı yatırımları beklentisi global risk alma iştahını güçlendirmeye devam ediyor. EM para birimleri DXY endeksindeki gerileme ile günü değer kazançlarıyla kapatırken, TL’de EM para birimlerine paralel günü değer kazancıyla tamamladı. TL’deki değer kazançları BIST’teki tepki yükselişini desteklerken, tahvil faizleri yüksek seyrine devam ediyor. Yabancı yatırımcıların satışları momentum kaybederken, hisse bazında yabancı satışlarının sınırlı da olsa devam ettiğini gözlemliyoruz.

Kurlar ve tahvil faizlerindeki gerilemenin devam etmesi durumunda BIST’te tepki alımlarının banka hisseleri öncülüğünde devam etmesi beklenmektedir. Yurtdışı borsalarda ciddi bir bozulma ve TL’de değer kayıpları tekrar güçlenmedikçe BIST’te geri çekilmeler olsa da tepki yükselişi eğiliminin devam edeceğini düşünüyoruz. Yabancı kurum satışlarının momentum kaybetmesi de tepki yükselişinin devam etmesini sağlayacaktır. BIST kapanışına göre ABD vadelileri negatif seyir izlerken, Asya borsalarında karışık bir görünüm var. Endeksin güne pozitif eğilimle başlaması ve geri çekilmeler olsa da tepki yükselişi eğilimini koruması beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN