Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (5.08.2020)

BIST100 Günlük Yorum

Bayram tatili sonrası haftaya alıcılı bir seyirle başlayan BİST 100 Endeksi günün devamında sert satışlarla karşılaşarak %3,53 düşüşle 1.087 seviyesinden kapandı. Avrupa borsaları günü karışık bir görünümle kapatırken, ABD borsaları ek teşvik paketi beklentileriyle günü sınırlı yükselişle tamamladı. Londra gecelik TL piyasasında yaşanan likidite sıkışıklığı nedeniyle swap faizleri sert yükselişle %1000 seviyeleri üzerine çıktı.

TL likidite sıkışıklığı sonrası yabancı yatırımcıların TL yaratmak için BIST’te güçlü satışlar gerçekleştirmesi nedeniyle endeks gün içinde sert düşüş gerçekleştirdi. Londra gecelik swap faizlerindeki normalleşmeyle birlikte teorik fiyatta oluşan bu farkın kademli olarak kapanması beklenebilir. Swap faizlerindeki yüksek seyir devam ettikçe endekste tepki yükselişleri oluşsa da kısa vadede satış baskısı ve yüksek volatilitenin devam edebileceğini düşünüyoruz. Swap faizlerinin normale dönmesi durumunda ise güçlü tepki alımları gelebilir. Endeksin güne sınırlı tepki alımlarıyla başlamasını ve gün içinde yüksek volatilite ile dalgalı seyrin devam etmesini bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN