Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (30.04.2021)

BIST100 Günlük Yorum

Güne alıcılı başlangıç yapan BIST-100 endeksi yükseliş eğilimini devam ettirerek günü %1,13 yükselişle 1.401,52’den tamamladı. Yurtdışı majör borsalar günü karışık bir görünümle kapatırken, global risk alma iştahı güçlü seyrini korurken TL günü sınırlı değer kaybı ile tamamladı. CDS’ler günü 413 seviyelerinden kapatırken, TL varlıklarda risk alma iştahının güçlenmeye devam etmesi için CDS’lerin ilk etapta 400’lerin altına gelerek kalıcılı olması gerekiyor. Dün piyasa üzerindeki halk arz baskısının azalması ve Fed ’in piyasalara verdiği destekle BIST tepki yükselişini güçlendirerek devam ettirdi.

Endekste geri çekilmeler yaşansa da global risk i ştahında büyük bir bozulma yaşanmadıkça geri çekilmelerin alım fırsatı olarak değerlendirilmesi ve yükselişi eğiliminin devam etmesi beklenmektedir. Bilanço dönemi nedeniyle BIST’te hisse bazlı hareketlerin ön plana çıkması beklenmektedir. Kurlarda ve tahvil faizlerindeki gerilemenin devam etmesi durumunda ise banka hisselerinde tepki yükselişinin güç kazanarak yükselişi desteklemesi beklenmektedir. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri pozitif seyir izlerken, Asya borsalarında satıcılı bir eğilim var. Endeksin güne pozitif eğilimle başlaması beklenirken, endekste geri çekilmeler olsa da alım fırsatı olarak değerlendirilmesi ve tepki yükselişi eğiliminin korunması beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN