Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (28.04.2020)

Hisseler İçin Hedef Fiyat Tahminleri ve “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Güne pozitif eğilimle başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde bankacılık endeksi öncülüğünde yükselişini devam ettirerek günü %2,54 yükselişle 101.267’den kapattı. Başta Avrupa olmak üzere majör ekonomilerin kademeli olarak açılacağı ve Covid-19’un yayılma hızının yavaşlayacağı beklentisiyle yurtdışı borsalar günü yükselişlerle kapattı. BIST yurtdışı borsalardaki eğilime paralel yükselişini devam ettirdi. TL negatif ayrışmasını ve sınırlı değer kayıplarını devam ettirirken CDS’ler hafif gerileyerek günü 598 seviyelerinden tamamladı. VIX volatilite endeksinin 33 seviyelerine gerilemesi borsalardaki yükselişi desteklemektedir. ABD başta olmak üzere Majör ekonomilerden gelecek veriler ekonomik daralmanın boyutu konusunda ipucu vermesi nedeniyle yakından izlenmeye devam ederken beklentilerden daha kötü gelecek veriler, güçlü resesyon beklentileriyle borsalarda kar satışlarını tetikleyebilir. Ancak, kısa vadede ekonomilerde karantina uygulamalarının gevşetilmeye başlanacağı beklentisi, nedeniyle borsalarda yükseliş eğiliminin bir süre daha devam etmesi beklenir.

Bu durumda, BIST’in de yurtdışı borsalardaki eğilime paralel hareket etmesi beklenmektedir. Bununla beraber, yurtiçi piyasalar için Swap anlaşması konusundaki gelişmeler de önemli olacaktır. Bu konuda pozitif bir gelişme olması durumunda TL ve BIST’in kısa vadeli güçlü pozitif ayrışması beklenir. Bu beklentilerin ışığında kısa vadede endekste kar satışları yaşansa da yurtdışı borsalarda ciddi bir bozulma yaşanmadıkça yükseliş eğiliminin korunması beklenmektedir. Bugün ABD’de açıklanacak Case-Shiller konut fiyat endeksi ve tüketici güvene endeksi verileri takip edilecek. ABD ve Avrupa vadelileri BIST kapanışına göre pozitif seyir izlerken, Asya borsalarında genel olarak pozitif seyir var. Endeksin güne pozitif eğilimle başlaması beklenmektedir. Gün içinde yükseliş eğiliminin devam etmesi beklenirken, sınırlı da olsa kar satışları yaşanabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN