Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (27.04.2021)

BIST100 Günlük Yorum

Geçen haftaki güçlü satışlar sonrası güne satıcılı bir başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde artan tepki alımlarıyla günü %2,14 yükselişle 1.374,00’den tamamladı. ABD başkanı Biden’in 1915 olaylarına yönelik açıklamaları sonrası piyasaların kapalı olduğu dönemde yükselen TL’nin değer kayıplarının bir kısmını geri alması ve piyasa üzerindeki halka arz baskısının hafiflemesi, BIST’in günü güçlü tepki yükselişiyle kapatmasına neden oldu. Bankacılık endeksi negatif ayrışarak günü %0,70 yükselişle kapattı. Yurtiçinde vaka sayılarının yükse k seyrini devam ettirmesi nedeniyle 29 Nisan – 17 Mayıs arasını kapsayan tam kapanma tedbirleri açıklandı. Tedbirlerin kısa süreli olması nedeniyle piyasa üzerindeki etkisinin sınırlı olması beklenmektedir.

Yapılan son açıklamalardan sonra kısa vadede TL varlıkların seyri konusunda ABD ile ilişkiler önemli olacaktır. Global risk alma iştahında büyük bir bozulma yaşanmadıkça BIST’in değerleme olarak makul seviyelerde olması ve bilanço beklentisi güçlü olan hisselere yönelik alımlarla endekste tepki yükselişinin devam etmesi beklenmektedir. Ancak tepki alımlarının güçlenmesi için kurlarda ve tahvil faizlerinde düşüşler yaşanması gerekiyor. Aksi durumda tepki yükselişlerinin satış fırsatı olarak kullanılması beklenmektedir. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadelileri hafif negatif seyri izlerken, Asya borsalarında negatif ağırlıklı karışık bir seyir var. Endeksin güne pozitif eğilimle başlaması ve düşük momentumla da olsa tepki yükselişini gün içinde devam ettirmesi beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN