Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (25.05.2022)

BIST100 Günlük Yorum

Güne yükselişle başlangıç yapan BIST-100 Endeksi gün içinde dalgalı bir seyir izlerken günü %0,25 düşüşle 2.375,00’dan tamamladı. %0,68 gerileyen Bankacılık Endeksi negatif ayrıştı. Yurtdışı majör borsalardaki riskten kaçış eğilimi ve dalgalı zayıf seyir devam ediyor. Majör borsalar gün içinde güçlü satışlarla karşılaşırken BIST kapanışı sonrası gelen tepki alımlarıyla ABD Borsaları günü karışık görünümle tamamladı. Düşüş trendine girdiğini düşündüğümüz majör borsalarında tepki yükselişleri oluşsa da satış fırsatı olarak kullanılmaya devam edeceğini düşünüyoruz.

VIX Endeksi 29 seviyelerinde seyrederken Endeks 25 seviyesi üzerinde kaldıkça ABD Borsaları’nda tepki yükselişleri oluşsa da sınırlı kalması ve satış baskısının devam etmesi beklenmektedir. BIST ’ten yabancı çıkışı devam ederken yurtdışındaki zayıf seyir ve enflasyona endeksli yeni bir TL enstrüman çıkarılacağı beklentisi piyasa üzerinde negatif baskı oluşturmaya devam ediyor.

Bu beklentilerin ışığında BIST’te de tepki yükselişleri oluşsa da bunun satış fırsatı olarak kullanılmaya devam edeceğini düşünüyoruz. VIOP-30 Endeksi akşam seansını %0,34 yükselişle tamamladı. BIST kapanışına göre ABD vadelileri %2, Almanya vadelileri ise %1’e yaklaşan yükselişle seyrediyor. Asya Borsaları’nda genel pozitif eğilim var. Endeks’in güne yükselişle başlaması beklenirken gün içinde düşük momentumla da olsa tepki yükselişi denemelerinin devam edeceği düşünüyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!