Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (24.03.2020)

Hisseler İçin Hedef Fiyat Tahminleri ve “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Güne güçlü satışlarla başlayan BIST-100 Endeksi gün içinde dalgalı seyrini devam ettirirken günü %1,81 düşüşle 84.246’dan kapattı. Fed’den limitsiz açık uçlu yeni varlık alımı ve parasal genişleme adımı geldi. Haber akışı sonrası borsalarda gün içinde güçlü tepki alımları oluşsa da kalıcı olmadı ve günü tekrar satışlarla kapattı. Ancak ABD kapanışı sonrası vadeli endeksler tekrar yükselişe geçti. Virüs yayılmaya devam ettikçe ve etkili bir ilaç ya da aşı bulunmadıkça parasal teşviklerin sadece mevcut paniği durdurması beklenir. BIST yurtdışı borsalardaki eğilime paralel satıcılı seyrini devam ettirse de yurtdışı borsalara göre kayıplar sınırlı kalmaya devam ediyor. TL’de dün değer kayıpları devam etse de genel olarak EM para birimlerine göre dirençli görünüm vardı.

Güne başlarken TL dünkü kayıplarını geri almış durumda. CDS’ler 560 ile yüksek seyrini devam ettiriyor. VIX endeksi de 61 seviyelerine gerilese de halen yüksek seviyelerde seyrediyor. VIX endeksindeki yüksek seyir başta ABD olmak üzere borsalardaki yüksek volatilitenin devam edeceğine işaret ediyor. Fed’den gelen güçlü parasal genişleme adımı ve ABD’de senatodan geçmesi beklenen yardım paketi etkisiyle piyasalarda kısa vadeli sınırlı toparlanma oluşması beklenmektedir. BIST’in de yurtdışı borsalardaki eğilime paralel hareket etmeye devam etmesi beklenmektedir. Ayrıca, BIST’in değerleme olarak yurtdışı borsalara göre makul seviyelerde olması ve düşük emtia fiyatları nedeniyle relatif olarak güçlü görünümünü devam ettirmesi beklenmektedir. BIST kapanışına göre Dow ve Dax vadeli endekslerinde %3 üzeri (08:30) güçlü yükseliş eğilimi var. Asya borsalarında da Fed’den gelen parasal genişleme sonrası güçlü alımlar var. BIST 100 Endeksinin güne güçlü tepki alımlarıyla başlaması ve gün içinde tepki yükselişi eğilimini devam ettirmesi beklenmektedir.

ÜCRETSİZ CANLI BORSA EKRANI İÇİN HEMEN TIKLAYIN!

Daha fazla hisse önerisi için: HisseOnerileri.Com
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin