Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (24.01.2023)

BIST100 Günlük Yorum

Güne yükselişle başlayan BİST100 Endeksi, SASA, HEKTS gibi hisselerdeki kar realizasyonunun genele yayılması sonrası kapanışa yakın gelen güçlü satışlarla günü % 1,56 düşüşle 5.404,43’den tamamladı. Sınai Endeks %2 düşüşle negatif ayrışırken Bankacılık endeksi %0,42 düşüşle pozitif ayrıştı. Endekste kısa-orta vadede, güçlü bilanço beklentileri olan hisse ve sektörlerde düşüşlerin alım fırsatı olarak değerlendirilmesi ve yükseliş eğiliminin sürmesini bekleriz. Bununla beraber, 14 Mayıs’ta gerçekleşmesi beklenen seçimler öncesinde piyasadaki volatilite devam edecektir. Küresel major borsalarda ise risk iştahı korunmaya devam ediyor.

Dün, ABD, Avrupa ve Asya Endeksleri günü yükselişlerle tamamladı. VIX ise 19 yakınlarında seyrederek volatilitenin azaldığına işaret ediyor. Bu sabah ABD vadelileri ve Alman DAX vadelisi pozitif eğilimle fiyatlanırken Asya Endekslerinde de alıcılı bir seyir izleniyor. Yurt içinde, VIOP-30 endeksi akşam seansını yatay negatif eğilimle tamamladı. Dün kapanışa doğru kar satışları ile gerileyen Endeksin güne hafif pozitif eğilimle başlamasını ve gün içinde dalgalı bir seyir izlese de geri çekilmelerin alım fırsatı olarak değerlendirilmesini ve yükseliş eğiliminin korunmasını bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!