Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (23.07.2020)

BIST100 Günlük Yorum

Güne pozitif başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde dalgalı bir seyir izlerken günü %0,03 artıyla 118.080’den yatay kapattı. ABD-Çin geriliminin artmasıyla yurtdışı borsalar günü karışık bir seyirle kapattı. VIX endeksi 24 seviyelerinde seyrederken, 29 seviyesi altında kaldıkça borsalardaki kar satışlarının sınırlı kalması beklenir. CDS’ler 491 seviyelerine gerilerken mevcut seviyeler halen TL varlıklar için yüksek risk fiyatlamasına işaret ediyor. Global risk alma iştahı, aşı çalışmalarına ilişkin pozitif beklentilerle devam edebilir. Ancak ABD-Çin geriliminin yükselmesi risk iştahını törpüleyerek sınırlı da olsa kar satışlarına neden olabilir.

Yurtiçinde Yunanistan ile yaşanan gerilime ilişkin gelişmeler yakından takip edilecek. Gerilimin yükselmesi ve negatif haber akışında BIST’te kar satışlarının güçlenerek devam etmesi beklenir. Bugün yurtiçinde TCMB faiz kararı takip edilecek. Genel beklenti TCMB’nin faizleri %8,25 seviyesinde sabit tutması yönündedir. ABD ve Almanya vadeli endeksleri BIST kapanışına göre artıda seyrederken, Asya borsalarında ABD-Çin gerilimi nedeniyle genel negatif eğilim hakim. Endeksin güne hafif pozitif eğilimle başlaması ve gün içinde kısmen dar bantta hareket etmeye devam etmesi beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN